УЗ "глибоко" модернізує свої старі тепловози замість покупки нових китайських

845 1

 

ПАТ "Укрзалізниця" не відмовилася б від покупки нових тепловозів виробництва компанії CRRC, подібних до тих, які будуть поставлені Китаєм в Білорусь. Але через обмежені фінансові можливості УЗ реалізує стратегію глибокої модернізації тягового рухомого складу.

 

Про це повідомив голова УЗ Войцех Балчун.

Він зазначив, що провідний китайський виробник рухомого залізничного складу, компанія CRRC, готова і на такий варіант співпраці.

"Китайські партнери з CRRC зараз реалізують велике замовлення для білоруських колег. Безперечно, їм хотілося б продавати свої локомотиви і Укрзалізниці. І ми не відмовилися б від нових локомотивів :) Але у нас інша стратегія. Ми виходимо з реалій УЗ. Перш за все - наших фінансових можливостей. Робимо ставку на глибоку модернізацію наших тепловозів, якийсь "upgrade" нашого парку. Нові двигуни, вузли, компоненти - висока ефективність, економія палива і мастила ... Про це відверто сказали колегам з CRRC. і тут ми також винесли враження, що китайська сторона знайде прийнятні для себе варіанти участі в реалізації нашої стратегії модернізації локомотивного парку УЗ. Принаймні, відразу пролунала пропозиція обговорити питання на рівні експертів, спільних робочих груп ", - написав В. Балчун на своїй сторінці в Facebook.

Керівник УЗ відзначив, що китайська сторона не відкидає жодного з варіантів співпраці.

Раніше ЦТС інформував, що за підсумками поїздки делегації УЗ в Китай було отримано пропозицію від компанії CRRC надати УЗ електровоз китайського виробництва для тестової демонстрації.