У Естонський поїздів Stadler колісні пари зношуються значно швидше норми

84556556

Естонська держкомпанія залізничних пасажирських перевезень Eesti Liinirongid (Elron) повинна якомога швидше замінити 328 колісних пар своїх потягів Stadler, оскільки, як з'ясувалося, вони  не відповідають кліматичним умовам Естонії. В результаті колісні пари зношуються значно швидше норми. Вартість робіт по їх заміні складе кілька мільйонів євро, повідомляє ERR.

"В ході експлуатації поїздів протягом трьох років з'ясувалося, що виготовлені в Європі  колеса для клімату Естонії не підходять, оскільки в умовах холоду і вогкості у них відбувається термічна загартування поверхні кочення, в результаті виникає окалина і тріщини, термін життя колісної пари скорочується наполовину", - наголошується в звіті компанії Elron за результатами господарського року.

Підприємство вже змінило 8% колісних пар, на що потрібні були позапланові витрати в розмірі 251 тис. євро.

Відповідно до проведених агентством BNS розрахунками, заміна всіх перерахованих вище колісних пар обійдеться в 3,1 млн євро. У 2016 році сумарні витрати на обслуговування і ремонт склав 1,4 млн євро, що в перерахунку на один поїзд це 36 тис. євро в рік. Сума позапланових витрат на ремонт в 2016 році склала 810 тис. євро, з яких 251 тис. євро були витрачені на заміну коліс колісних парах.

"На момент купівлі потягів їх річний пробіг планувався в межах 120 тис. кілометрів у рік, однак на сьогоднішній день річний пробіг дизельного поїзда з чотирьох вагонів досяг вже 180 тис. кілометрів", - повідомила прес-секретар Elron Мерле Рає. За її словами, ситуацію з прискореним старінням коліс заздалегідь прорахувати було не можна, так як на це впливає ряд сукупних факторів, таких як геометрія залізничного полотна, склад сталі рейок, погодні умови. Рає запевнила, що прискорений знос коліс не загрожує безпеці пасажирів - в рейси випускаються тільки справні поїзда.

З 356 колісних пар замінені 28, що обійшлося в 251 тис. євро. У поточному році Elron планує замінити ще 30 колісних пар. Гарантійний термін, який швейцарська фірма Stadler дала естонським поїздам, до нинішнього часу минув.

 
За матеріалами ЦТС