Японська компанія перевела залізничну станцію на водневе паливо

8444444444444

Японська компанія Toshiba встановила на станції Мусаси-Мідзонокуті залізничної лінії Намбу в місті Кавасакі автономну електростанцію на водневих паливних елементах. Як повідомляє Railway Technology, електростанція H2One стала першою такою системою, встановленої на залізничній станції.

Японські залізничні станції для забезпечення енергією підключаються до загальноміської електромережі. У разі стихійних лих ці станції втрачають енергопостачання і стають небезпечними для пасажирів. Нова воднева електростанція дозволить знизити залежність залізничних станцій від міської електромережі та продовжити працювати в разі втрати енергопостачання.

H2One складається з сонячних панелей, вітряного електрогенератора, резервуара для води, резервуара для водню, блоку електролізу та водневих паливних елементів. Сонячні панелі та вітряний електрогенератор виробляють електрику, яка подається на блок електролізу. Там відбувається електролітичне розщеплення води на кисень та водень.

Поділ кисню та водню проводиться за допомогою спеціальної мембрани. Потім кисень випускається в атмосферу, а водень подається в резервуар для зберігання.

Воднева електростанція H2One дозволить істотно знизити споживання електроенергії з міської мережі станцією Мусаси-Мідзонокуті. У разі аварії така електростанція буде забезпечувати енергією частину освітлювальних систем на платформі залізничної станції та ескалатори.

За матеріалами ЦТС