Китай тестуватиме електровози в Україні

У червні в Україну повинен прибути на тестування китайський електровоз. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань, передає ЦТС.


БКГ1 012За його словами, в рамках оновлення рухомого складу ПАТ «УЗ» обговорюється з китайськими партнерами створення СП на базі одного із заводів ПАТ «УЗ», однак йдеться тільки про електровозну тягу, хоча раніше розглядалася співпраця і щодо тепловозів.
«Це власне електровози. Наразі ПАТ «УЗ» розробляє інвестиційний план з General Electric щодо тепловозів. Тому з Китаєм — це модернізація електровозів. Вони бачили це як залучення кредитних ресурсів, щоб ПАТ «УЗ» кредитувалася в Ексімбанку Китаю для закупівлі локомотивів. Ми бачимо це як створення СП з локалізацією від 10 до 60% в Україні на заводах ПАТ «УЗ». Для цього китайська експертна група відвідає Київ (домовлено про червень), коли з Білорусії прийде тестовий локомотив. Вони вже бачили майже всі заводи ПАТ «УЗ» і тепер розроблять конкретний інвестпроект», — розповів Довгань.


Заступник міністра підкреслив, що від китайської сторони є велика ініціатива та зацікавленість. Таким чином, у Китаї вже побував голова ПАТ «УЗ» Войцех Балчун з командою, а наразі заплановано ще зустрічі з Мінінфраструктурою та ПАТ «УЗ». «Думаю, з цього щось вийде, оскільки є бачення проекту, а тепер його необхідно вкласти в інвестиційну пропозицію та реалізувати», — зазначив Довгань.
Нагадаємо, в грудні 2016 року Білоруська залізниця підписала з Датунскім електровозобудівним заводом (Китай) контракт на закупівлю 18 односекційних вантажних електровозів БКГ2 потужністю 7200 кВт. До цього в Білорусі чотири роки експлуатувалися 12 двосекційних електровозів БКГ1 потужністю 9600 кВт.