№11-12 (104-105) Січень - Лютий 2015

104 105НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНУ СЛУЖБИ ПАСАЖИРСЬКИХ ВАГОНІВ ПІСЛЯ КВР

Мета. Провести дослідження, які б дозволили пасажирським вагонам, що пройшли капітально-відновлювальний ремонт у період із січня 1999 року по лютий 2000 року на ВАТ «Дніпровагонрембуд» за технічними умовами ТУ У 32.01116130.331 - 99, продовжити термін служби. Виконати оцінку відповідності залишкового ресурсу конструкції кузовів вагонів експлуатаційним навантаженням протягом нового терміну використання. Методика. Проведено детальний аналіз робіт в Україні та близькому зарубіжжі, у яких розглядалися питання розрахунків і різноманітних видів випробувань вагонів після КВР. На наступному етапі виконувався комплекс випробувань, який включав в себе статичні, ударні на міцність та ресурсні випробування кузовів вагонів. На підставі результатів випробувань виконувалась оцінка залишкового ресурсу вагонів. Результати. Детальний аналітичний огляд дозволив визначитися з методикою досліджень щодо продовження терміну служби пасажирських вагонів після КВР, на які не поширюються вимоги ТУ У 32.01116130.331-99. Проведені випробування дозволили дати оцінку міцності кузовів вагонів за розрахунковими режимами згідно з Нормами розрахунків міцності вагонів. Результати оцінки міцності елементів вагонів свідчать, що рівень напружень не перевищує допустимих. Ударні та ресурсні випробування продемонстрували, що вагони після випробувань мали пошкодження, які не становили безпосередньої небезпеки для конструкції та можуть бути усунені при черговому плановому ремонті. Вагони мали на- працювання на ресурс, який дозволяє продовжити термін служби вагонів на 10 років. Практичне значення. Було проведено комплекс робіт, на підставі яких аргументовано визначено методику дослідження та обсяг експериментальних випробувань. На підставі результатів випробувань визначена відповідність залишкового ресурсу вагонів навантаженням на наступні 10 років експлуатації. Отримані результати дозволяють без додаткових заходів продовжити термін служби пасажирських вагонів після КВР згідно з ТУ У 32.01116130.331 -99.

 

№9-10 (102-103) Вересень- Жовтень 2015

vp 9 10 15Інтерв'ю: Ткачик О. Б. Оновлення застарілого вагонного парку — першочергове завдання Департаменту вагонного господарства Укрзалізниці

Зношеність рухомого складу українських залізниць досягла критичної позначки — 90%, і це загрожує зменшенням обсягів вантажних перевезень на третину в найближчі кілька років. Про те, як Укрзалізниця планує вирішувати ці завдання, та про інші важливі аспекти діяльності Департаменту вагонного господарства розповів його начальник Ткачик Олексій Богданович.

 

 

 

 

 

№7-8 (100-101) Липень - Серпень 2015

vp 7 8 15

Інтерв'ю: Эрик П. Луманн «Амстед Рейл» — инновации для украинских железных дорог

«Амстед Рейл» (Amsted Rail) — холдинговая компания, объединяющая предприятия по производству компонентов и оборудования для подвижного состава, прежде всего, грузовых вагонов и локомотивов. В Украине и других странах СНГ весь спектр интересов «Амстед Рейл» представляет компания ООО «Трансолушнз СНГ», работающая на рынке железнодорожного подвижного состава СНГ с 1996 года.
Начиная с 2006 года, ООО «Трансолушнз СНГ» входит в состав холдинга «Амстед Рейл» и координирует работу по внедрению на пространстве 1520 проектов и инициатив компаний, входящих в холдинг.

 

 

 

№5-6 (98-99) Травень - Червень 2015

vp 5 6 15

Ахмеджанов Р. А., Бельский А. О.
Наукова думка: Особенности применения литых и сварных боковых рам двухосных трехэлементных тележек грузовых вагонов в вагонном хозяйстве

Цель. Выполнить анализ особенностей применения литой и сварной боковых рам двухосных трехэлементных тележек грузовых вагонов. Определить направления дальнейшего совершенствования конструкции боковой рамы тележки, учитывая опыт и перспективы научных и производственных организаций стран СНГ.

Методика. Решение поставленной задачи предполагает проведение технического анализа особенностей применения литой и сварной боковых рам двухосных трехэлементных тележек грузовых вагонов с учетом существующих ограничений, что позволит обосновать окончательный выбор вариантов рационального пути совершенствования конструкции боковой рамы тележки.

№3–4 (96–97) Березень-Квітень 2015

3 42015

ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ЯК ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ НА ВІТЧИЗНЯНИХ ЗАЛІЗНИЦЯХ

Досліджено перспективи застосування сонячної енергетики у сфері вагонного господарства. Доведено, що енергопостачання від сонячної батареї виправдовує себе в разі потреби вирішення конкретних технічних завдань і сонячні установки мають значні перспективи в забезпеченні тепло- вою енергією засобів і будівель залізничного транспорту.

 

 

 

 

 

№1–2 (94–95) Січень-Лютий 2015

1 22015

НАУЧНАЯ МЫСЛЬ
Бараш Ю. С., Сначов М. П., 
Матусевич О. О., Кравченко Х. В.
Методичний підхід щодо визначення ефективності функціонування окремого приміського пасажирського поїзда

Запропоновано методику визначення економічної ефективності функціонування окремого приміського пасажирського поїзда, розроблену на основі концепції маржинального доходу з використанням графічного методу. Це дозволить визначити раціональні зони курсування приміських поїздів для суттєвого зменшення збитковості приміських перевезень. На основі проведеного аналізу можна констатувати, що застосування пропонованої методики дозволить зменшити збитковість приміського сполучення на теренах України. Крім того, авторами статті вдосконалено методичний підхід щодо визначення оптимальних зон курсування приміських, поїздів за рахунок встановлення раціональної протяжності маршруту залежно від середньої дальності поїздки пасажирів та їх середньої кількості протягом звітного року, що дозволить суттєво знизити експлуатаційні витрати та підвищити ефективність перевезень. Упровадження вказаної методики для визначення оптимальних зон курсування приміських поїздів дозволить АТ «Українські залізниці» суттєво знизити збитковість приміських перевезень, а місцевим органам влади на рівні мерій та області — зменшити платежі за послуги приміських компаній або РПЧ.