Піклування про пасажира-єдина мета колектива вокзалу Одеса-Головна

Сирота Олег ПетровичТрудову діяльність я розпочав з 16-ти років зі служби у Збройних Силах з 1979 року. Після завершення навчання у 1983 році в Одеському вищому артилерійському командному ордена Леніна училищі імені М.В. Фрунзе  військовій службі присвятив 25 років. Служив на посадах начальника розвідки, командира артилерійської батареї, у військових комісаріатах. Був звільнений у військовому званні «полковник». Протягом 10 років працював на керівних посадах Одеської міської ради, тому пропозицію роботи на залізничному транспорті прийняв, тому що залізниця – система, близька по духу до армії і, відповідно, мені вона також близька.

 Сирота Олег Петрович

  Сирота Олег Петрович

начальник вокзалу станції Одеса-Головна 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З чого складається робочий день начальника вокзалу?

Мій робочий день починається раннього ранку з обходу території вокзального комплексу. Під час обходу проходить спілкування з черговим персоналом щодо роботи вокзалу в нічний час. Результат стабільної роботи  та створення безпечних умов для пасажирів – це спільні зусилля всіх працівників підприємства. Тому, після обходу, кожного дня збираю оперативну нараду з усіма керівниками цехів для обговорення проблемних питань, психологічного клімату в колективі, встановлення та виконання виробничих завдань.

Протягом робочого дня приходиться вирішувати велику кількість технічних, виробничих та фінансових питань, проводити переговори з керівництвом залізниці, керівниками різних служб, а також із органами місцевого самоврядування.  

На підприємстві існує встановлений порядок прийому громадян з особистих питань керівним складом вокзалу, в якому зазначені дні та часи прийому для кожного керівника. Але трапляються випадки, коли громадяни звертаються за порадами та вирішенням питань поза режимом прийому громадян. Зрозуміло, що я не в змозі відмовити їм.

Щоденно особисто спілкуюсь з підлеглими працівниками, які приходять зі своїми проблемами або за порадами.

Безумовно прикладаю багато зусиль для надання допомоги людям.

Разом з ними радію за хороші події,  які відбуваються в їхніх родинах.

Вважаю, що керівник повинен знати всі питання та обовязково приймати участь у їх вирішенні.

Наприкінці робочого дня колективно на оперативних нарадах підводимо підсумки роботи та плануємо подальшу роботу.

Розкажіть нашим читачам про організацію обслуговування пасажирів на вокзалі. У чому особливості роботи саме Одеського вокзалу? Які послуги, що надаються на вокзалі, користуються найбільшим попитом?

Особливістю вокзалу станції Одеса-Головна є те, що це єдиний центральний вокзал Укрзалізниці тупикового типу, на відміну від вокзалів у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі. Тому транзитних пасажирів на вокзалі практично не буває, й люди, які приїхали, одразу прямують у своїх справах.

Споруда  вокзалу – це пам’ятник архітектури, який є воротами до міста Одеси. Він поєднує наше місто з усіма регіонами України, основними регіонами Білорусі, Росії, з європейським країнами.

Будівлю вокзалу побудовано у 1950-1952 рр. за проектом архітектора Л.М. Чупріна. Вокзальний комплекс Одеса-Головна розташований на території площею 5,6 га, він складається безпосередньо з будівлі вокзалу та 20 допоміжних  будівель.

Вокзал Одеса-Головна – це дуже гарне місце, в якому з радістю зустрічають та якісно й професійно обслуговують усіх гостей та жителів міста.

На вокзалі надається широкий спектр послуг – як профільних базових, так і додаткових.

Однією з основних послуг є оформлення проїзних документів в дальньому та приміському сполученнях.

З метою більш якісного обслуговування пасажирів, які мають змогу провести розрахунки за придбані проїзні документи із застосуванням платіжних банківських карток на вокзалі впроваджено такі сучасні методи та технології, як обладнання кожної квиткової каси дальнього сполучення POS-терміналами.

З метою підвищення якості обслуговування пасажирів та створення комфортних умов перебування на вокзалі працює сервісний центр, в якому пасажири мають можливість оформити проїзні документи, відпочити в затишному залі, придбавши чай, каву та кондитерські вироби, замовити проїзні документи по телефону з доставкою за адресою, отримати усну або письмову довідку.

У 2014 році мною було ініційовано надання пасажирам послуги харчування на вокзалі, тому з грудня місяця почав роботу цех по забезпеченню торгівлі, який забезпечив потреби пасажирів в якісних продуктах власного виробництва. Також додатково було відкрито перукарню, яка користується попитом не тільки у пасажирів, мешканців міста, а і у працівників залізниці.

В січні 2016 року було введено послугу перевезення автомобілів вагоном-автомобілевозом. На даний час вагон курсує за напрямками: Дніпро, Харків, Київ.  

Чи часто доводиться вирішувати проблеми пасажирів? Назвіть будь ласка ті, з якими  стикаєтесь найчастіше? Які проблеми Вам запам’ятались найбільше? Як вони були вирішені?

 

Повну версію читайте в журналі «Вагонний парк» №1-2 (118-119)/2017