Перший вокзал України

сенишинЗ юних років я захоплювався залізничним транспортом, адже йому належить провідна роль у транспортній системі нашої держави. Залізниця втілює в життя складний та масштабний процес перевезень. Настільки складна і різноманітна робота залізниці, окремих її підрозділів, стільки різних професій вона об’єднує! Мені хотілось зробити свій внесок у цей складний процес перевезень, стати його учасником, особливо здійснювати управління перевезеннями — стати залізничником, адже залізничник — це людина, чиєї сферою професійної діяльності є залізничний транспорт.

сенишин

  Сенишин Роман Андрійович

начальник вокзалу станції Львів-Головний 

Романе Андрійовичу, скажіть будь ласка, чому Ви вирішили стати залізничником? Це сімейна традиція?

                Я самостійно вирішив стати залізничником, незважаючи на те, що багато рідних мені людей працюють в залізничній галузі. З юних років я захоплювався залізничним транспортом, адже йому належить провідна роль у транспортній системі нашої держави. Залізниця втілює в життя складний та масштабний процес перевезень. Настільки складна і різноманітна робота залізниці, окремих її підрозділів, стільки різних професій вона об’єднує! Мені хотілось зробити свій внесок у цей складний процес перевезень, стати його учасником, особливо здійснювати управління перевезеннями — стати залізничником, адже залізничник — це людина, чиєї сферою професійної діяльності є залізничний транспорт.

У 2005 році я закінчив навчання у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту за спеціальністю «Організація перевезень і управління на залізничному транспорті». Після завершення навчання я був прийнятий на посаду агента з передачі вантажів на станції Мостиська-2 Львівської залізниці. У 2006-2007 році працював на посаді чергового по станції Скнилів, комерційним ревізором, інженером відділу з організації тендерних закупівель в управлінні Львівської залізниці. З 2007 року працював на посаді заступника начальника вокзалу станції Львів. Начальником вокзалу мене призначено у 2016 році, на цій посаді працюю по теперішній час.

У перший робочий день на залізниці чи думали Ви, що станете начальником вокзалу?

Звичайно що не думав, оскільки перша моя посада та трудова діяльність була зосереджена на роботі з організації руху та перевезення вантажів та не зовсім була пов’язана з пасажирськими перевезеннями та обслуговуванням пасажирів. Але незважаючи на це, на сьогоднішній день, доля склалась так, що я працюю керівником нашого залізничного вокзалу.

З чого складається робочий день начальника вокзалу?

Беручи до уваги, що вокзал функціонує цілодобово, робочий день начальника, як правило, триває 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Перед початком робочого дня я завжди здійснюю обхід території вокзалу та заходжу до чергових по вокзалу, які надають мені інформацію як пройшла нічна зміна, чи надходили звернення від пасажирів, чи були запізнення або затримки поїздів, дані про пасажиропотік та заселеність поїздів, інше. Бувають випадки, так-звані нештатні ситуації, які потребують оперативного вирішення, тому іноді чергові по вокзалу телефонують мені і в нічний час та у вихідні дні. До цього я вже звик, також звикли мої рідні, завжди намагаюсь ввійти в ситуацію та із розумінням ставитись до кожної проблеми.

Після чергових по вокзалу в приймальній я проводжу планування з керівниками цехів, розподіляю основні завдання на поточний робочий день та на перспективу. Зранку переглядаю та розподіляю поштову кореспонденцію. До речі система СКЕДО значно спрощує цю роботу та підвищує продуктивність праці. Щоденно з 15 до 16 години здійснюю прийом громадян з будь-яких питань. Безумовно постійно звертаються пасажири з проблемними питаннями. Дуже важливо вислухати кожного пасажира та з розумінням надати йому допомогу, звернути увагу та прислухатись до порад, побажань та вимог, адже ми повинні докладати максимум зусиль для покращення якості та культури обслуговування пасажирів, створенням комфортних умов. Приємно, коли у пасажирів залишаються позитивні враження, що, у свою чергу, впливає на покращення іміджу залізниці в цілому.

По закінченню робочого дня спільно із заступником та головним інженером проводимо аналіз виконання запланованих завдань, аналіз роботи основних цехів вокзалу, аналіз кількісних показників. Опрацьовуємо заходи  щодо покращення роботи вокзалу, збільшення доходної частини.

Розкажіть нашим читачам про організацію обслуговування пасажирів на вокзалі. У чому особливості роботи саме Львівського вокзалу? Які послуги, що надаються на вокзалі, користуються найбільшим попитом?

Ми пишаємось, що наш вокзал має більше 100 років та є об’єктом культурної спадщини.

Повну версію читайте в журналі «Вагонний парк» №3-4 (120-121)/2017