Майбутнє приміських пасажирських перевезень залежатиме від місцевих громад

skoblenko1Приміські пасажирські перевезення виконують надважливу соціальну функцію, в тому числі — з перевезення громадян пільгових категорій. Серед завдань департаменту приміських пасажирських перевезень є розробка заходів з підвищення ефективності діяльності господарства, удосконалення структури управління, контроль надання якісних послуг на вокзалах і в приміських поїздах, організація своєчасного ремонту рухомого складу, планування та координація виконання капітальних ремонтів, контроль якості ремонту й технічного обслуговування тощо. Про поточний стан справ у господарстві приміських пасажирських перевезень ми спілкувалися з начальником відповідного департаменту Володимиром Михайловичем Скобленко.

skoblenko 

  Скобленко Володимир Михайлович

начальник департаменту приміських пасажирських перевезень ПАТ «Укрзалізниця» 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

— Шановний Володимире Михайловичу, розкажіть, будь ласка, яка наразі ситуація з матеріально-технічним забезпеченням виробничих підрозділів господарства приміських пасажирських перевезень?

— На сьогодні проблемним питанням в роботі господарства приміських пасажирських перевезень є недостатній рівень матеріально-технічного забезпечення. За підсумками роботи 9-ти місяців поточного року відвантажено матеріально-технічних ресурсів на суму, що складає лише 42% від запланованої на рік. Особливе занепокоєння по господарству приміських пасажирських перевезень викликає відсутність поставок гостронеобхідних найменувань запасних частин для ремонту електро- та дизель-поїздів, зокрема по запасним частинам до електропоїздів планові завдання виконані на 40%, по дизель-поїздах Д1 — на 19%, по дизель-поїздах ДР1А — на 25%.

— Які заходи з економії енергоресурсів впроваджувалися на місцях у господарстві приміських пасажирських перевезень поточного року?

— В цілому, в господарстві приміських пасажирських перевезень ведеться постійна робота по покращенню якісних та кількісних показників, які суттєво впливають на споживання енергетичних ресурсів, а саме:

– збільшення середньої складової поїзда;

– зменшення кількості поїздопопереджень;

– зменшення кількості простоїв на проміжних станціях;

– зменшення хвилин нагону;

– зменшення неграфікових зупинок;

– відновлення систем рекуперативного гальмування;

– оптимізація кількості і складності приміських електропоїздів, а також кількості їх зупинок з урахуванням сезонності року;

– призначення на малодіяльних ділянках дизель-поїздів у 3- або в 4-вагонному виконанні, а також електропоїздів у 8-вагонному виконанні.

«Перспективою подальшої роботи приміського господарства є організація роботи з перевезення пасажирів у приміському сполученні виключно на підставі «договорів на перевезення» між перевізником та замовником, що передбачено новою редакцією Закону України «Про залізничний транспорт»  

 

Повну версію читайте в журналі «Локомотив Інформ» №11-12 (125-126) Листопад - Грудень 2016 

Бесіду вів О. С. Куліш

Отримано 07.10.2016