Вагони з меблями, що трансформуються — зручно, комфортно, вигідно

Вагонний парк | Статті Переглядів: 30.03.2018, 14:41

Ліненко Т., прес-служба ПАТ «КВБЗ»

журнал «Вагонний парк» 1-2 (118-119) 2017

Крюківський вагонобудівний завод — єдине на теренах України підприємство, що виготовляє залізничну техніку для пасажирських перевезень. Саме тут народилися кілька нових галузей українського машино­будування. 2001 рік став датою створення вітчизняного пасажирського вагонобудування, саме тоді було зібрано перший український пасажирський вагон. Наступним кроком стало налагодження серійного ви­робництва цієї продукції. Потім КВБЗ взяв участь у програмі розвитку прискореного руху, результатом реалізації якої став випуск перших столичних експресів Київ-Харків і Київ-Дніпропетровськ.

Упродовж 15 років розвитку і становлення галузі вітчиз­няного пасажирського вагонобудування на підприєм­стві створили близько 100 моделей та модифікацій па­сажирських вагонів різних типів і класів: плацкартні, купейні, СВ, вагони з місцями для людей з обмеженими фізичними можливостями, вагони-ресторани, багажні, вагони для за­безпечення міжнародних перевезень габариту RIC, міжрегіо- нальні швидкісні електропоїзди (160 — 200 км/год), міжрегіо­нальні поїзди локомотивної тяги (160 км/год), дизель-поїзди (160 км/год) та поїзди для метрополітену.

Сьогодні колектив ПАТ «КВБЗ» продовжує працювати над виконанням замовлення Укрзалізниці на постачання 21 па­сажирського вагона. Особливу зацікавленість у пасажирів викликають купейні вагони з меблями, що трансформують­ся. У цій партії передбачено виготовлення 13 таких вагонів. На сьогодні шість із тринадцяти передано замовнику. Тож про них розповімо детальніше.

 

ТЕХНІЧНІ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Вагон пасажирський купейний локомотивної тяги мо­делі 61 -779 виконання 2 призначений для перевезення пасажирів залізничними шляхами України, країн Балтії та СНД, що мають ширину колії 1520 мм. Швидкість руху — до 160 км/год. Такі вагони можна використовувати в скла­ді поїздів як на електрифікованих, так і на не електрифіко­ваних ділянках залізниці.

Усі технічні характеристики вагонів відповідають сучас­ним державним стандартам і вимогам щодо якості та безпе­ки використання пасажирського залізничного транспорту. Кількість пасажирських спальних місць — 40, сидячих — 60. Одне купе відведено для відпочинку провідників. Термін експлуатації — 30 років.

Досвід складання таких вагонів у працівників КВБЗ ва­гомий. Упродовж 2012-2013 років на прохання замовника було розроблено і виготовлено 59 купейних пасажирських вагонів з меблями, що трансформуються. Серед них і 4 ва­гони моделі 61 — 779И з купе бригадира та одним спеціально обладнаним купе для перевезення людей з обмеженими фі­зичними можливостями в інвалідних візках.

 

 

ЯКІ Ж ДОДАТКОВІ МОЖЛИВОСТІ ВІДКРИВАЄ ПЕРЕД ЗАЛІЗНИЧНИКАМИ ТА ПАСАЖИРАМИ ВАГОН ІЗ МЕБЛЯМИ, ЩО ТРАНСФОРМУЮТЬСЯ?

 

Такі вагони можливо використовувати як на довгих, так і на коротких маршрутах. На коротких трансформо­вані меблі дозволяють значно збільшити кількість паса­жирів, що є вигідним для перевізника. А на багаточасо­вих маршрутах вони створюють максимально комфортні умови для перебування у подорожі, відпочинку та сну пасажирів.

 

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ТРАНСФОРМАЦІЯ?

У варіанті, зображеному на фото 1, у купе передбачено 6 місць для сидіння. Усі зручні та м’які, обладнані підлокітни­ками й підголівниками.

За необхідності спинку середнього сидячого місця мож­на опустити і отримати зручний відкидний столик (фото 2).

Варто зазначити, що механізми трансформації легкі й прості у використанні, із ними може впоратися навіть дитина.

Для того щоб перейти у нічне положення, необхідно зня­ти з позиції фіксації й повернути спинку сидіння. І за мить перед вами повноцінне спальне місце з матрацом (фото 3).

Таким же чином можна перевести з денного положення в нічне і верхні полиці.

Підголівники на нижніх місцях відкидаються, під ними розміщені зручні полички для необхідних у дорозі дрібниць, тримачі для штанів (фото 4).

Для пасажирів, які подорожують на верхніх полицях, та­кож передбачені аналогічні полички, що закриваються.

Подбали наші конструктори та виробничники і про до­тримання санітарно-гігієнічних умов. Матрац фіксується на зворотній стороні спинки ременями. Він виготовлений із м’якого і легкого поліуретану, поміщений у чохол, який просто зняти і віддати в прання.

Як бачимо, усе просто, зручно і комфортно. А головне — зроблено в Україні, українським виробником, який готовий створювати й надалі для співвітчизників сучасну залізничну техніку, що не поступається європейській.

Тов Центр Трубоізоляція