Ірина Михальченко:«Ми шукаємо енергійних та компетентних працівників, які мають бажання змінювати галузь»

Переглядів: 10.01.2018, 15:48

Про головні завдання та нові проекти Департаменту управління персоналом та соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця» розповідає начальник Департаменту Михальченко Ірина Іванівна.

— Ірино Іванівно, скажіть, будь ласка, які зміни відбулися в системі формування кадрового резерву Укрзалізниці під час реформування галузі?

— Кадровий резерв Укрзалізниці формується на підставі нормативних документів, які під час реформування не змінювались. Але, для переформатування пострадянського підприємства в сучасну конкурентоспроможну компанію ведеться постійна робота з пошуку активних, талановитих та перспективних працівників галузі, які прагнуть змін на краще та здатні своєю енергійністю та цілеспрямованістю реалізовувати важливі проекти.

Для виявлення талановитих лідерів залізничних реформ по всім регіональним філіям пройшли форуми під гаслом «Залізничні агенти змін». Під час стратегічних сесій напрацьована низка ідей та планів, які переростають у конкретні проекти, які обов’язково отримають шанс бути реалізованими в ПАТ «Укрзалізниця».

Іншим напрямком пошуку перспективних працівників галузі є корпоративний проект «Внутрішній ринок праці».

— Департамент управління персоналом та соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця» розпочав проект внутрішнього ринку праці. Розкажіть, будь ласка, про цей проект детальніше: цілі, завдання, очікування тощо. На який термін розрахований проект внутрішнього ринку праці?

— Для переформатування політики компанії в роботі з персоналом та побудови внутрішнього ринку праці на початку 2016 року в головному офісі ПАТ «Укрзалізниця» було запроваджено корпоративний проект «Внутрішній ринок праці».

Метою проекту є підвищення ефективності міжособистісних комунікацій серед співробітників, підготовка фахівців для роботи в конкретному напрямку або проекті, стажування, підвищення кваліфікації та кар’єрне зростання. Ми шукаємо енергійних та компетентних працівників, які здатні навчатися та плідно працювати в конкретному напрямку, мають бажання змінювати галузь та володіють сучасним підходом до реалізації поставлених задач. Головне завдання — сприяти зростанню ефективності роботи Укрзалізниці шляхом залучення до роботи талановитих працівників та дати можливість кожному до самореалізації.

На офіційному сайті ПАТ «Укрзалізниця» в розділі «Робота на залізниці» створено підрозділ «Внутрішній ринок праці», в якому наведений опис проекту та представлена форма, за допомогою якої кандидати на участь у проекті надсилатимуть резюме. У свою чергу, резюме надходять на електронну адресу рекрутерів Департаменту управління персоналом та соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця» в автоматичному режимі із зазначенням коду напрямку, обраного кандидатом.

Корпоративний проект «Внутрішній ринок праці» запроваджений на постійній основі та дає можливість працівникам нашої галузі зробити горизонтальну кар’єру. У подальшому, ми будемо вдосконалювати цей проект, робити більш дієвим та технічно зручним.

І важливо — цей проект запускається по регіональним філіям, тобто працівники філій можуть також до нього долучатися.

— Ірино Іванівно, скажіть, будь ласка, якими Ви бачите шляхи вдосконалення системи підбору персоналу на залізниці?

— Є різні методи підбору кадрів і всі вони мають свої переваги та недоліки.

Перш ніж вийти на ринок праці, слід шукати кандидатів у «власному домі». Найбільш поширеними методами внутрішнього пошуку є оголошення про вакантне місце у внутрішніх засобах інформації. Пошук всередині компанії не вимагає значних фінансових витрат, сприяє зміцненню авторитету керівниц-тва серед співробітників. У той же час, при внутрішньому пошуку слід враховувати природнє прагнення керівників підрозділів «приховати» кращих працівників та зберегти їх «для себе». Крім того, при пошуку кандидатів всередині організації можливості вибору обмежені числом її співробітників, серед яких може не виявитися необхідного спеціаліста.

Також не слід забувати про кандидатів, котрі самостійно проявили себе. Практично кожного дня ми отримуємо листи, телефонні дзвінки та інші звернення від людей, зайнятих пошуками роботи. Не маючи на сьогодні потреби в їх послугах, ні в якому разі не можна просто відмовлятися від їх пропозиції, ми ведемо базу даних на цих людей; їх знання та кваліфікація можуть стати в нагоді надалі. Підтримування такої бази даних дозволяє мати під рукою представницький резерв кандидатів.

ПАТ «Укрзалізниця» є відкритою компанією і постійно забезпечує відкритий доступ широких мас до актуальних вакансій компанії, які потребують укомплектування. Так, міжнародні HR портали для пошуку персоналу rabota.ua та hh.ua є платформою для розміщення актуальних вакансій по всім підрозділам ПАТ «Укрзалізниця». Крім того, з цією інформацією можна ознайомитися на офіційному сайті ПАТ «Укрзалізниця» (www.uz.gov.ua) у розділі «робота на залізниці», де відображені актуальні вакансії та вимоги до кандидатів на посади.

Також ПАТ «Укрзалізниця» не втрачає зв’язок з профільними навчальними закладами. Цей метод пошуку персоналу є дуже результативним для залучення певного типу кандидатів — молодих спеціалістів. Саме молоді спеціалісти в майбутньому і стають висококваліфікованими менеджерами.

У процесі підбору персоналу компанії допомагає і державна служба зайнятості. Державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, яка на безоплатній основі надає послуги з пошуку підходящої роботи та підбору персоналу. Використання державних агентств дає можливість провести сфокусований пошук кандидатів.

Підвищити якість рекрутменту можна шляхом оптимального використання традиційних ресурсів, наявних у розпорядженні HR менеджера. Не має сенсу одночасно використовувати всі можливі стратегії підбору персоналу в надії на «прорив». Цей спосіб виявляється на практиці найдорожчим і не най-ефективнішим. Найбільш успішною є методика індивідуального підходу до кожної вакантної позиції.

Також у ПАТ «Укрзалізниця» діє кадровий комітет для відбору та пропонування найкращих кандидатів шляхом оголошення відкритого відбору.

Повну версію інтерв’ю читайте в журналі

«Українська залізниця» №12 (42) 2016