Леонід Лобойко: «передусім необхідно виконати модернізацію колій та електричної мережі»

Переглядів: 10.01.2018, 14:52

Про обсяги пасажироперевезень, перспективи розвитку швидкісного руху, а також про нововведення в найближчій перспективі нам розповів директор ДП «УЗШК» Лобойко Леонід Михайлович.

— Леоніде Михайловичу, чи можна стверджувати, що швидкісні поїзди стали дуже популярними в Україні?

— Щомісячно спостерігається тенденція зростання кількості пасажирів, перевезених швидкісними поїздами. Так, у жовтні 2014 року кількість перевезених пасажирів перевищила 203 тис. осіб, і в наступних місяцях цей обсяг удалося не тільки утримати,а й збільшити, і в липні 2015 року перевезено 305,7 тис. пасажирів, а в серпні поточного року встановлено новий рекорд — 313,3 тис. пасажирів.

— Сьогодні швидкість поїздівна українських залізницях не може перевищувати 160 км/год. Це зумовлено тим, що поїзди Інтерсіті+ експлуатуються на старих магістралях з обладнанням, яке можливо модернізувати лише до цієїшвидкості. Які основні відмінності вітчизняних та провідних закордонних швидкісних залізничних магістралей, окрім їхніх вікових різниць?

— Електропоїзди HRCS2 виробництва компанії «Hyundai Rotem» та ЕКР1 виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», що належать ДП «УЗШК» та обслуговують поїзди Інтерсіті+, мають максимальну швидкість руху 160 км/год. Купівлю поїздівсаме з такою максимальною швидкістю було зумовлено в тому числій можливостями інфраструктури українських залізниць. Слід зазначити, що на провідних закордонних швидкісних магістралях поїзди рухаються на відокремлених коліях, які відгороджені віднавколишньої місцевості, що унеможливлює доступ до них сторонніх осіб. Таке відгородження колій є дуже важливим для підвищення швидкості руху, оскільки за час експлуатації швидкісних поїздів Інтерсіті+ відбувалися зіткнення з автомобілями, водії яких порушували правила дорожнього руху, дикими тваринами та, на жаль, з людьми, які порушували правила перебування поблизу залізничних колій. Зіткненняна швидкості 160 км/год призводить до травмування та загибелі людей, тварин, які знаходяться на коліях, та пошкодження рухомого складу. Зіткнення електропоїзда при швидкості понад 160 км/год може загрожувати безпеці пасажирів, локомотивної бригади та обслуговуючого персоналу, тому рух на існуючих відкритих магістралях зі швидкостям ипонад 160 км/год є недоцільним.

— Що, на Вашу думку, необхідно для розвитку швидкісного руху в першу чергу?

— Перш за все, потрібно підвищити добробут та рівень життя пересічних українців, а також відновити економіку країни та мирне життя, що дасть можливість нормально розвиватися швидкісному руху в Україні. Сьогодні разом з Укрзалізницею ДП «УЗШК» опрацьовується «Програма оздоровлення технічного стану залізничного транспорту України загального користування на період 2016–2025 рр.», упровадження якої розширить мережу курсування швидкісних поїздів (Київ – Миколаїв –Херсон, Київ – Вінниця – Хмельницький – Тернопіль – Львів тощо). У більш віддаленій перспективі — упровадження курсування денних поїздів із сусідніми державами, але ці питання залежать від подальшого розвитку подій на політичному фронті.

Повну версію інтерв’ю читайте в журналі

«Українські залізниці» №11-12 (29-30)