Микола Мальков: «Особовий склад Держспецтрансслужби завжди готовий до виконання завдань за призначенням»
Про особливості діяльності Служби, завдання на 2016 рік та участь у науковій та науково-технічній роботі військових фахівців нам розповів голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, генерал-лейтенант Мальков Микола Іванович.
— Миколо Івановичу, розкажіть, будь ласка, які завдання покладено на Держспецтрансслужбу у 2016 році.
— На Службу відповідно до Закону України від 05.02.2004 року «Про Державну спеціальну службу транспорту» покладено низку важливих завдань стосовно забезпечення сталого функціонування транспортної системи. Водночас, в умовах обстановки, що склалась на поточному етапі, головні завдання Служби полягають: в охороні та обороні визначених об’єктів національної транспортної системи; проведенні розмінування вибухонебезпечних предметів на цих об’єктах та територіях; відновленні, у межах компетенції, зруйнованих об’єктів. Водночас особовому складу Держспецтрансслужби необхідно бути в постійній готовності до застосування за призначенням зі збереженням життя та здоров’я військовослужбовців. Проте при цьому слід думати й про вирішення соціально-побутових питань. У зазначеному напрямку нами сплановано реалізувати спорудження 4 житлових будинків на 127 квартир у містах Дніпропетровську, Новомосковську, Конотопі та Чопі, загальноюплощею 6643 м2, що значно покращить відсоток забезпеченості військовослужбовців Служби житлом.
— Яких засобів потребує Служба у 2016 році, адже відомо, що забезпеченість Держспецтрансслужби в будівельно-відновлювальній техніці — 95%, а іншими засобами та інвентарем — 45%?
— З моменту утворення Держспецтрансслужби та протягом усього її існування забезпеченість служби основними зразками техніки дозволяє виконувати завдання за призначенням. Свого часу, на етапі формування Служби, відповідно до Закону України від 18 березня 2004 року «Про державні цільові програми» була напрацьована та виконувалася Програма формування та розвитку Державної спеціальної служби транспорту на 2005–2015 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2005 року № 939. Серед основних показників Програми було переоснащення Служби новітніми зразками техніки. Проте, на жаль, за визначений період Службою було закуплено лише 45 од. основних засобів та 260 од. механізованого інструменту на загальну суму 13,53 млн грн, з яких за рахунок загального фонду видатки становили трохи більше 0,5 млн грн, решта суми — це кошти, що надійшли за рахунок виробничої діяльності підрозділів.
На сьогодні бракує фінансування для проведення закупівель сучасної землерийної, мостової, колійної та вантажопідіймальної техніки. У грошовому еквіваленті ця сума дорівнює приблизно 1,8 млрд грн, і це лише щодо закупівлі основної техніки, а є ще підрозділи зв’язку, РХБ захисту, технічної розвідки, інженерні, водолазні та аварійно-рятувальні підрозділи тощо, які також потребують доукомплектування та модернізації.
— Чи готує навчальний центр Держспецтрансслужби фахівців суто залізничних спеціальностей — машиністів локомотивів та залізничних кранів, колійників та монтерів контактних мереж тощо?
— За суто залізничними спеціальностями навчальний центр готує командирів відділень (сержантів) — колійних, мостових, монтажно-мостових, копрових та кваліфікованих солдатів (спеціалістів) — монтер колії, копрівник. Свого часу, коли за штатом залізничних військ були окремі підрозділи експлуатації, на базі центру здійснювали підготовку машиністів тепловозів, залізничних кранів та інших суто залізничних спеціальностей. У разі необхідності можливо відновити програми навчання вказаних спеціальностей.
Повну версію інтерв’ю читайте в журналі
«Українська залізниця» №4 (34) 2016