Микола Уманець: «Укрзалізниця майбутнього — це швидкісні перевезення, високий рівень сервісу, нові європейські термінали»

Переглядів: 10.01.2018, 15:12

— Залізнична галузь стала на шлях глобальних перетворень. Миколо Григоровичу, як Ви вважаєте, які пріоритетні завдання магістралі на сьогодні?

— Разом з усіма залізничниками України, колектив регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» прямує шляхом залізничної реформи та вдосконалює свою роботу з метою подальшого розвитку, а саме:

— забезпечення стабільного процесу перевезень вантажів та пасажирів;

— підвищення безпеки руху за рахунок покращення якості утримання й ремонтів об’єктів залізничної інфраструктури та рухомого складу, удосконалення системи виявлення та усунення ризиків та загроз для їх стабільної роботи;

— підвищення доступності залізничного транспорту, якості послуг для забезпечення загальноекономічного розвитку країни;
— технічного переоснащення основних фондів;

— покращення фінансового стану;

— збереження кадрового потенціалу фахівців залізниці.

— Південна залізниця славиться своїми фахівцями-будівельниками. Яку нову продукцію було освоєно БМЕС останнім часом?

— За допомогою впровадженого новітнього обладнання на базі будівельно-монтажних експлуатаційних виробничих підрозділів Південної залізниці було освоєно виготовлення металопластикових вікон та дверей криволінійної конфігурації — від арки до суцільного кола. Усі металопластикові вироби комплектуються якісними склопакетами, виготовленими на автоматизованій сучасній лінії.

З минулого року на залізниці впроваджено автоматизований комплекс для горизонтального спрямованого буріння, за допомогою якого прокладаються зовнішні інженерні мережі (трубопроводи та кабелі) у будь-яких складних умовах — під залізничними коліями, автомобільними шляхами без зупинки руху, а також у складних обводнених грунтах.
І все ж, найбільш важливим досягненням у цьому контексті є налагодження випуску залізобетонних «саркофагів» для захисту пристроїв СЦБ від втручання сторонніх осіб.

— Які завдання Ви вважаєте першочерговими для розвитку філії на майбутнє?

— Основні завдання для розвитку філії на майбутнє:

1. Виконання робіт з електрифікації дільниці Потоки – Золотнишине, експлуатаційною довжиною 14 км. На сьогодні вантажі залізорудної сировини, виробленої Полтавським гірсько-збагачувальним комбінатом на тепловозній тязі, прямують на станцію Кременчук, де відбувається заміна тепловоза на електровоз. При реалізації цього економічно вигідного для філії проекту залізниця зможе формувати маршрутні відправки відразу на чорноморські порти.

2. Обладнання напрямків Полтава-Південна – Гребінка та Полтава – Кременчук пристроями мікропроцесорної диспетчерської централізації «Каскад». Наразі на залізниці пристроями диспетчерської централізації різних систем обладнано 420 км (у т. ч. 176 км МСДЦ «Каскад»), що становить 9,3% від загальної експлуатаційної довжини залізниці.

3. Будівництво 2-ої колії на перегоні Миргород – Пост 237 км для підвищення швидкості руху прискорених та пасажирських поїздів, виконання беззупинкового схрещування прискорених поїздів «Інтерсіті+».

Повну версію інтерв’ю читайте в журналі

«Українська залізниця» №6 (36) 2016