Тамара Рябчун: «На 2016 рік передбачається освоєння капітальних інвестицій на суму понад 11,2 млрд грн»

Переглядів: 10.01.2018, 15:09

Про результати роботи, минулорічні досягнення Департаменту, а також про плани на 2016 рік нам розповіла в. о. головного бухгалтера Рябчун Тамара Станіславівна.

— Чи планується в поточному році залучати зовнішні кредити та на які цілі?

— У консолідованому фінансовому плані ПАТ «Укрзалізниця» на 2016 рік передбачено залучення зовнішніх довгострокових кредитів (ЄБРР, ЄІБ), які будуть направлені на будівництво Бескидського тунелю — проходка нижнього уступу, придбання вантажних вагонів.

Також у 2016 році в рамках Меморандуму про спільні наміри Уряду України та Уряду Федеративної Республіки Німеччина відповідно до додатка № 4 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» за рахунок коштів кредитної установи для відбудови KfW (Німеччина) планується здійcнити модернізацію тепловозів, придбання пересувних тягових підстанцій.

— На скільки відсотків забезпечено фінансування заходів на утримання, ремонт та модернізацію інфраструктури останніми роками? Скільки коштів планується освоїти на утримання, ремонт і модернізацію інфраструктури у 2016 році?

— Виходячи з першочергових та невідкладних потреб галузі, для забезпечення безпеки при перевезеннях пасажирів та вантажів обсяги ремонтних робіт на утримання інфраструктури заплановано на суму понад 2 млрд грн, що майже на рівні очікуваних надходжень у 2015 році і становить лише 29% від потреби галузевих господарств, при цьому потреба — 7,3 млрд грн.

Повну версію інтерв’ю читайте в журналі

«Українська залізниця» №5 (35) 2016