ДП “Одеський морський торговельний порт” планують об’єднати з одеською філією АМПУ

16.01.2018 (1 год назад)

В МІУ буде розглядатися питання щодо об'єднання ДП "Одеський морський торговельний порт" з філією АМПУ в Одесі.
Про це розповів керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс, передає Справу.
За його словами, наприкінці минулого року пройшов Рада Одеського порту, де обговорювалося це питання. "Справа в тому, що на сьогоднішній день у нас існують дві державні стивідорні компанії, - у Миколаєві та Одесі - які не перевалюють вантажі. У Миколаєві діяльність з перевалки почали, а що стосується Одеси, то ДП "Одеський морський торговельний порт" не займається перевалкою. Так склалося історично, оскільки всі стивідори орендують у ДП інфраструктуру, орендують крани і займаються перевалкою. Пропозиція АМПУ у Мінінфраструктури було прийняти рішення про об'єднання ДП "Одеський морський торговельний порт" з одеською філією АМПУ. Наскільки мені відомо, Рада Одеського порту підтримав таку ініціативу, і надалі це питання буде розглядатися в Мінінфраструктури", - поінформував керівник АМПУ.
"Найбільша дохідна частина МТП - це буксирний бізнес, але і в цьому є певні нюанси, тому як в Одесі працюють приватні буксирні компанії. Я бачу один із варіантів подальшого реформування - приєднати ДП "МТП "Одеса" до нашого філіалу, базуючись на функції обслуговування стратегічної інфраструктури - причали, наземна інфраструктура", - пояснив Р. Вецкаганс.

Також він нагадав, що на сьогоднішній день ДП "МТП "Одеса" знаходиться в списку неприватизованих компаній, хоча міністр інфраструктури Володимир Омелян кілька разів піднімав питання про необхідність приватизації всіх державних стивідорів і вивести їх з неприватизованих активів.
"Але ситуація в тому, що, якщо ми розглядає окремо Одесу, не має сенсу приватизувати підприємство, яке не займається перевалкою. Ми зі свого боку підтримуємо приватизацію малих і середніх державних стивідорів. На сьогоднішній день, якщо подивитися статистику, частка державних стивідорів знижується і становить близько 26%, а зниження становило близько 12% порівняно з 2016 роком. Вважаю, що уряд повинен підтримати міністра у напрямку приватизації, у вигляді концесійних проектів малих і середніх стивідорів", - резюмував Р. Вецкаганс.
Як раніше писав ЦТС, Адміністрація морських портів оголосила про відкриття торгів на надання послуг з експлуатаційного Одеського морського торгового порту. В АМПУ планують таким чином очистити дно від наносів на внутрішній акваторії порту для підтримання навігаційних глибин. Прийом заявок закінчиться сьогодні, 15 січня. Сам аукціон відбудеться 20 лютого.