Гористий рельєф допоміг львівська залізниця заощадити 46 мільйонів гривень

16.01.2018 (1 год назад)

У 2017 році завдяки використанню технології рекуперативного гальмування локомотиви Львівської залізниці змогли повернути в контактну мережу 28,8 млн кВт*год. електроенергії, заощадивши тим самим 46,4 млн грн.
Як повідомили в ЛЗ, така суттєва економія стала можлива завдяки використанню машиністами особливостей ландшафту областей, які охоплює регіональний філіал "Укрзалізниці", інформує ЦТС.
"Завдяки унікальному і одночасно складного ландшафту, характерному для території регіонального філіалу "Львівська залізниця", магістраль має додаткові можливості для заощадження чималих коштів на електроенергії, в тому числі застосовуючи рекуперативного гальмування при веденні великовагових поїздів через карпатські перевали і на інших ділянках з ухилами. Особливості гористого рельєфу успішно використовують бригади локомотивних депо Мукачево та Львів-Захід", - йдеться в повідомленні львівської залізниці.
Близько половини зекономленого обсягу електроенергії (17,5 млн кВт*год) забезпечили локомотиви мукачівського депо.
"Рекуперація дозволяє істотно економити, адже електроенергія, вироблена тяговими двигунами, які працюють в генераторному режимі, повертається в контактну мережу і може бути використана іншими локомотивами на цій ділянці", - пояснюють залізничники.

Крім того, цей використання системи дозволяє зменшити зношуваність колісних пар і гальмівних колодок, які б вимагали ремонту і заміни значно частіше, якби склади доводилося спускати з гір виключно на пневматичних гальмах, відзначають в ЛЗ.
Нагадаємо, повертати енергію гальмування поїздів з використанням аналогічного методу задумали раніше в Нідерландах.
Зазначимо також, що 9 січня за результатами перевірки документації львівська залізниця . Причиною стало порушення фінансової та платіжної дисципліни, помилки у веденні бухгалтерського обліку і викривлення даних фінансової звітності.