До 2018 року в Україні побудують першу експериментальну “вугільну” дорогу

16.01.2018 (1 год назад)

До кінця поточного року у Львівській області планують побудувати ділянку автомобільної дороги з використанням золошлаків - відходів вугільних ТЕС. Протяжність дороги складе 1 км - вона з'єднає кілька сільських населених пунктів.
Про це розповів регіональний менеджер з КСВ ДТЕК Енерго Петро Курляк, пише ЦТС.
"Компанія ДТЕК реалізує пілотний проект по будівництву ділянки дороги з застосуванням золошлакових матеріалів. Для вибору пілотного проекту спочатку було кілька пропозицій і навколо них було багато суперечок. У підсумку, затвердили ділянка дороги, яка проходить через чотири села у Львівській області - Перекалки-Рогали-ж/д станція Добротвір-Матяши протяжністю 1 км", - повідомив П. Курляк.
Він також додав, що «на сьогоднішній день всі гострі кути по реалізації проекту згладжені і компанія "ЗахидДорПроект" вже закінчила проектно-кошторисну документацію. У 2018 році планується проходження експертизи та будівництво пілотного ділянки дороги з застосуванням золошлакових матеріалів».
Як заявила менеджер департаменту екологічної безпеки ДТЕК Енерго Тетяна Завгородня, в Україні утворюється близько 7,5 млн золошлакових відходів у рік. З них 6 млн т генерує ДТЕК. В Європейських країнах відсоток утилізації золошлакових відходів становить близько 92%, в США - 41%, Індії - 50%, Китаї - 65%. Показник, якого вдалося досягти ДТЕК на одній з ТЕС - 43%.

За її словами, використання золошлаків значно знижує собівартість виробництва будматеріалів - не менше ніж на 15-20%, а вартість робіт з будівництва доріг - в середньому на 30%. У світовій практиці золошлакові відходи використовували при будівництві швидкісної дороги Ейзенхауер в Чикаго і Ересуннський мосту між Данією і Швецією.