Україна приєдналася до міжнародної програми контролю над контейнерними перевезеннями

16.01.2018 (1 год назад)

Україна приєдналася до програми глобального контролю над міжнародними контейнерними перевезеннями ООН і Всесвітньої митної організації, повідомив в. о. голови Державного фіскальної служби (ГФС) Мирослав Продан.
"Сьогодні разом з директором департаменту аналізу і громадських зв'язків управління з наркотиків і злочинності ООН Жан-Люком Лемайо і головою Держприкордонслужби Петром Цигикалом підписали відповідний меморандум", - написав він на своїй сторінці в Facebook, передає ЦТС.
Продан відзначив значне збільшення останнім часом потік контейнерних вантажів в Україні - в 2017 в країну надійшло на 700 тис. контейнерів більше, ніж в 2016-м.
"Ми оформили майже 5 млн контейнерів. Також збільшився і транзит. В Одеському морському торговельному порту він виріс більш ніж на 16%. Ефективний контроль над потоком контейнерів, який постійно зростає, неможливий без взаємодії з зарубіжними партнерами, без одержання від них інформації щодо вантажів з високим ступенем ризику. Тому ми активізували процес переговорів для участі в програмі глобального контролю над міжнародними контейнерними перевезеннями", - повідомив Продан.

За словами чиновника, завдяки участі у зазначеній програмі Україна отримує доступ до міжнародних баз даних, з допомогою яких можна відстежувати нелегальні потоки наркотиків, зброї, фальсифікату.
"Ще до того, як контейнер добереться до України, ми вже будемо знати про можливості його використання для нелегальних перевезень", - зазначив в. о. голови ГФС.
Дві відповідні групи були створені під час підготовки до приєднання до програми ще в 2017 році - в Одеському морському торговельному порту та аеропорту Бориспіль. Навчання даних груп провели закордонні партнери. За словами Продана, сьогодні вони не можуть у повному обсязі аналізувати дані по міжнародній системі контролю за переміщенням контейнерів. У перспективі такі оперативні групи будуть створені і в пунктах пропуску на західному кордоні України.
Нагадаємо, в кінці грудня .
Раніше у Київському річпорту заявили про намір і займатися перевалкою нафтопродуктів з Білорусі.