У лондонському аеропорту Хітроу може з’явитися злітна смуга під нахилом

17.01.2018 (1 год назад)

Третя злітно-посадкова смуга в лондонському аеропорту Хітроу може бути побудована під нахилом, оскільки компанії-оператору необхідно знизити вартість проекту на 2,5 млрд фунтів стерлінгів (3,4 млрд доларів). Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на інформацію оператора аеропорту.
В даний час Хітроу розглядає три варіанти довжини ЗПС - від 3,2 км до 3,5 кілометра.
Будівництво ЗПС під нахилом дозволить обійти лондонську кільцеву дорогу M25 і уникнути масштабних підземних робіт.
Крім того, найбільший аеропорт Європи пропонує поетапне введення в експлуатацію нових терміналів та будівництво дорожніх розв'язок.
Поточна оціночна вартість проекту розширення Хітроу - 16 млрд фунтів, проте такий рівень витрат зажадає істотного підвищення зборів з авіакомпаній. Так, British Airways - найбільша з авіакомпаній, що використовують Хітроу, - поки не дала згоди на розширення через надмірно високу вартість і закликала керівництво аеропорту будувати більш коротку (і дешеву) ЗПС.

Хітроу в минулому році обслужив рекордну кількість пасажирів - 78 млн, що на 3,1% вище показника 2016 року, свідчать офіційні дані аеропорту. У відсутність третьої ЗПС авіакомпаніям довелося використовувати більш великі літаки і підвищувати їх заповнюваність.