На Борщагівській швидкісної лінії в Києві скоро не залишиться жодного старого трамвая

17.01.2018 (1 год назад)

У КП "Київпастранс" повідомили, що найближчим часом на Борщагівської лінії швидкісного трамвая не залишиться старого рухомого складу.
"Якщо зараз взяти 28 трамваїв, які ми отримали в 2017 році, і 11 трамваїв, які ми отримали в 2016-му, - це 39 трамваїв. <...> Ще буквально 10-15 вагонів - і на Борщагівської лінії швидкісного трамвая буде курсувати тільки новий рухомий склад", - розповів в інтерв'ю ЦТС директор підприємства Дмитро Левченко.
За його словами, щодня на лінію випускають 52 трамвая, проте з урахуванням робіт з реконструкції та будівництва трамвайної лінії від вул. Гната Юри до ЗАТ "Кисневий завод" та відкриття станції "Вул. Генарала Потапова", необхідно буде ще додати 10 випусків.
У 2017 році польська Pesa поставила в Київ 25 трамваїв, а всього за контрактом повинна виробити 40. Зараз на лінії працює 26 польських трамваїв, ще 9 знаходяться на стадії документального оформлення.
Київська влада вже опрацьовують з польською стороною можливість відкриття в столиці сервісного центру для гарантійного і післягарантійного обслуговування нових трамваїв - в тому числі Pesa.

"У такому центрі з часом почнуть збирати трамваї "з нуля", на яких буде написано "Зроблено в Києві", - висловив упевненість глава "Київпастрансу".
Читайте також На вул. Жилянська і Саксаганського в Києві буде ходити швидкісний трамвай - проект "Київпастрансу"