Китай знизить частку держави у трьох найбільших авіакомпаніях до 50% і менше

17.01.2018 (1 год назад)

Уряд Китаю має намір знизити частку держави в капіталі трьох найбільших авіакомпаній країни - Air China, China Eastern і China Southern - до не більше 50%. Про це повідомляє РЖД-Партнер з посиланням на пекінську газету "Бейцзін жибао".
Відповідна директива вступить в силу 19 січня цього року.
"Що стосується контрольного пакета акцій, то він не повинен становити більше 50% від усього капіталу підприємства, проте повинен бути більшим, ніж у будь-якого іншого суб'єкта інвестування", - пише газета.
За даними видання, одночасно документ вимагає, щоб держава, як і раніше, зберігала контроль над підготовкою рішень рад директорів і над внесенням поправок до статутів держкомпаній.
Як зазначає газета, нова директива Міністерства транспорту КНР "ПРО внутрішні інвестиції в цивільну авіацію" змінить аналогічний документ від 2005 року.
За підсумками 11 місяців 2017 року найбільшим авіаперевізником в Китаї стала авіакомпанія China Southern, яка перевезла 126,3 млн пасажирів, її повітряний флот налічує близько 520 бортів. Друге і третє місце зайняли China Eastern Air China - послугами цих перевізників скористалися 111 млн і 101,6 млн пасажирів відповідно.