У Польщі запропонували загорнути автодорогу Via Carpatia до Гданська

18.01.2018 (1 год назад)

Автомобільна дорога Via Carpatia, яку планується побудувати до 2025 року, позитивно вплине на розвиток литовського порту Клайпеда і негативно позначиться на портах Польщі. Щоб цього уникнути, кінцевим пунктом дороги повинна стати не Клайпеда, а Гданськ і Гдиня. Таку думку в інтерв'ю радіостанції Radio Gdańsk висловив глава Адміністрації порту Гданськ Лукаш Грейнке, передає ЦТС.
"Будь-яка інфраструктура, яка дозволяє налагодити найкраще сполучення з іншим, іноземним, портом, природно підсилює для нас конкуренцію. За нашою оцінкою, Via Carpatia повинна повідомляти Жешув та Білосток в Східній Польщі, а потім повинна повертати в бік Труймяста (агломерація на півночі Польщі, куди входить Гданськ, Сопот і Гдиня - ЦТС)", - заявив Лукаш Грейнке.
Зазначимо, що основний маршрут Via Carpatia пройде через сім країн: Литву, Польщу, Словаччину, Угорщину, Румунію, Болгарію і Грецію. Кінцевими пунктами дороги є Клайпеда і Салоніки. Дорога дозволить з'єднати порти трьох морів - Балтійського (Клайпеда), Чорного (Констанца) і Егейського (Салоніки).
Передбачається, що в Via Carpatia буде кілька відгалужень. Одне з них буде проходити по території Польщі і з'єднає Люблін, Варшаву, Гдиню і Гданськ. Також біля дороги буде три відгалуження .