“Дельта Вілмар” призупинила інвестпроект на 150 млн доларів в порту Південний через “благодійників”

19.01.2018 (1 год назад)

Один з найбільших в Україні виробників масложирової продукції, компанія з сінгапурськими інвестиціями "Дельта Вілмар" призупинила інвестиційної план по будівництву заводу вартістю 150 млн доларів в порту Південний дій псевдодоброчинної організації, вымогавшей у компанії гроші.
Про це заявив голова ради директорів "Дельта Вілмар" Дхруба Чаран Панда на прес-конференції у Києві 18 січня, передає ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна.
Топ-менеджер поінформував, що після оприлюднення планів "Дельта Вілмар" по будівництву заводу в порту, компанія отримала лист від благодійної організації з пропозицією за плату "сприяти у вирішенні питань з неправомірними діями правоохоронних органів", однак залишила цей лист без відповіді.
"На наш подив через місяць ми отримали інформацію, що ця організація звернулася до прем'єр-міністра з вимогою припинити будівництво заводу в порту Південний, яке ми планували. Потім з періодичністю кілька листів на місяць ця організація почала скаржитися на нас президенту, органам ГФС, митній службі, іншим структурам. До нас постійно інспектори приходили з перевірками", - сказав він.

Пізніше, за словами Дхруба Чаран Панди, благодійна організація "пішла ще далі і направила свої скарги в Митний та Податковий комітет Індонезії, в комісію з цінних паперів США, на фондову біржу Сінгапуру, де зареєстрована наша материнська структура". 5 січня компанія отримала інформацію від своєї материнської структури Wilmar International про поданому благодійною організацією позов у Вищий суд Джакарти зі звинуваченнями в контрабанді і відмиванні грошей.
"Це викликає стурбованість наших акціонерів, і навіть незважаючи на меморандум, який ми підписали з держадміністрацією Одеської області, ми припиняємо всі дельнейшие дії по реалізації нашої інвестиційної програми до розгляду цього питання по суті", - сказав він.
Нагадаємо, що в жовтні минулого року стало відомо, що інвестори зі США та Сінгапуру інвестують в АПК і перевалку в Одеській області. Це два проекти за 150 млн доларів кожен. Зокрема, компанія "Дельта Вілмар СНД" має намір розширити своє виробництво і побудувати новий ОЕЗ загальною потужністю переробки 600 тис. тонн в рік, а також причал з перевалки олії і шроту пропускною спроможністю до 3 млн тонн в рік. За підсумками інвестпроекту компанія планувала створити близько 200 нових робочих місць і давати близько 500 млн гривень надходжень до бюджету щорічно.
ТОВ "Дельта Вілмар СНД" створено в 2004 році. Спеціалізується на виробництві масложирової продукції та інгредієнтів для хлібобулочних, кондитерських виробів і молочних продуктів на заводі в Южному (Одеська область). Компанії належить комплекс з перевантаження та переробки тропічних олій у порту Південний з пропускною здатністю 2,1 тис. тонн наливна продукції на добу і 0,75 тис. тонн пакетованої продукції, а також резервуарний парк місткістю 100 тис. тонн.
В кінці січня 2014 року "Дельта Вілмар СНД" відкрила в Південному завод з переробки насіння соняшнику потужністю 1,2 тис. тонн/добу. За 2014/2015 маркетинговий рік (МР: вересень-серпень) компанія планувала переробити 370 тис. тонн соняшнику з виходом на виробництво близько 150 тис. тонн олії і стільки ж соняшникової шроту.
У листопаді року силовики заблокували входи на підприємство "Дельта Вілмар СНД" в порту Південний. Пізніше з'ясувалося, що це були співробітники Державної фіскальної служби (ГФС), які проводили розслідування відносно інших компаній, що здійснювали перевалку через термінал "Дельта Вілмар СНД" в 2015 році.