Перші електропоїзди ЭП3Д з’являться на Російських залізницях у лютому 2018 року

19.01.2018 (1 год назад)

Деміховський машинобудівний завод (ДМЗ, входить до складу «Трансмашхолдингу») уклав договір на поставку 22 чотирьохвагонних електропоїздів змінного струму ЭП3Д на адресу ВАТ «РЖД». Перші поїзди вирушать на Північно-Кавказьку (депо Ростов) і Приволзьку (депо Волгоград) залізниці в лютому 2018 р.

Сертифікат відповідності Митного союзу на електропоїзд ЭП3Д був отриманий Демиховским заводом у грудні 2016 р. Документ дозволяє без обмежень експлуатувати нові потяги на території держав Євразійського економічного союзу — Росії, Білорусії, Казахстану, Киргизії, Вірменії.

Першою країною, де почали працювати поїзда цієї серії стала Республіка Казахстан. З 2016 р. чотири шестивагонних складу, приписаних до депо Караганда, експлуатуються на маршрутах Астана — Караганда, Астана — Кокшетау.

ЭП3Д по механічних вузлів і елементів значною мірою уніфікований з електропоїздом постійного струму ЭП2Д, серійне виробництво якого було розпочато в 2016 р.

Електропоїзд відрізняється сучасним екстер'єром вагонів (гладкий кузов, нова лобова частина). Він обладнаний системами пасивної безпеки (креш-система), забезпечення мікроклімату з функцією знезараження повітря, інформаційного забезпечення, а також екологічно чистими туалетними комплексами. Комплект енергозберігаючого електрообладнання дозволяє економно витрачати електроенергію (фото: ДМЗ).