В Швейцарії зібрали перші 100 млн франків на автоматичне підземне вантажне метро (відео)

26.01.2018 (12 месяцев назад)

Так виглядатимуть вагони

Існує проект створення підземного автоматичного вантажного метро Cargo Sous Terrain, його учасники вже зібрали 100 млн швейцарських франків, повідомляє swissinfo.ch.

У пул інвесторів входять китайський холдинг Dagong Global Investment, французька компанія Medidiam, швейцарські мережі супермаркетів Migros, Coop і Manor, банки Credit Suisse і "Кантональний банк Цюріха", телекомунікаційний концерн Swisscom, поштовий оператор Die Post, національна залізнична корпорація SBB і страхова компанія Mobiliar.

Перший тунель довжиною 67 кілометрів з'єднає міста Херкинген/Нидербипп з містами Сур, Spreitenbach і Цюріх. Скрізь у цих населених пунктах розташовані великі логістичні центри.

Швейцарський уряд підготує спеціальний закон для реалізації проекту. Інвестори сподіваються, що він буде прийнятий в 2019 році.

Фаза планування триватиме до 2023 року, за нею послідує проходка трехпутного тунелю, який можна буде ввести в експлуатацію до 2030 року. В ідеалі підземні вантажні тунелі з'єднають Женеви з Санкт-Галленом, а Базель з Люцерном і Туном - але це вже приблизно до 2045 року.

Загальна вартість проекту складе 33 мільярди франків, причому це будуть тільки приватні гроші.

Раніше , що перевезення вантажів в цьому метро буде здійснюватися на базі технології електромагнітного підвісу, середня швидкість поїздів становитиме приблизно 30 км/ч.