“Укрзалізниця” може почати закуповувати дизпаливо за кордоном

30.01.2018 (12 месяцев назад)

може почати закуповувати дизпаливо за кордоном, щоб створити ще один канал постачання пального, який буде допомагати їй домагатися найкращого для себе ціни. Про це повідомив директор з економіки та фінансів УЗ Андрій Рязанцев.

Він нагадав, що компанія зустріла сильний опір учасників паливного ринку при спробах запровадити формульний підхід у тендерах, де ціна була б прив'язана до котирувань Platts. Були й оскарження в АМКУ, відмова постачальників виконувати договори без підвищення ціни в розрахунку на те, що УЗ нікуди буде подітися з-за дефіциту запасів.

Днями УЗ , що проведе три закупівлі дизпалива по 20 тис. тонн з прив'язкою до даними Platts (ще 50 тис. тонн - за старим підходу).

"Вірю, що в цей раз ми формулу таки впровадимо. Це запорука стабільного постачання палива. Далі може бути вихід УЗ з закупівлею дизеля на зовнішні ринки. На світовому ринку нафтопродуктів наші потреби не викличуть таких коливань вартості як на внутрішньому. Інакше ми будемо продовжувати створювати конкуренцію і зростання вартості самі собі", - зазначив Рязанцев на своїй сторінці в Facebook.

Він також повідомив, що "Укрзалізниця" є найбільшим покупцем дизпалива на українському ринку, купивши його в 2017 році на 7,5 млрд гривень.