ЦІТУ

Укрзалізниця спрямувала понад 9 млрд грн на виконання Галузевої угоди з профспілками

Залізничні новини 77 просмотр 28.03.2018, 16:07

28.03.2018 Укрзалізниця спрямувала понад 9 млрд грн на виконання Галузевої угоди з профспілками

За підсумками роботи ПАТ «Укрзалізниця» у 2017 році на виконання норм та положень Галузевої угоди з профспілками спрямовано майже 9,1 млрд грн та збільшено фінансування на 27% до попереднього року. Широкий спектр напрямків угоди охоплює забезпечення належного рівня оплати праці, виплати на оздоровлення, медичне страхування залізничників, стимулювання та систему пільг, допомогу пенсіонерам і ветеранам галузі.

За словами члена правління ПАТ «Укрзалізниця» Желька Марчека, Укрзалізниця продовжує реалізовувати політику відповідального ставлення до своїх співробітників та їх соціального захисту. «Витрати на соціальні програми галузевої угоди в розмірі понад 9 млрд грн, збільшення середньої заробітної плати залізничників із січня 2017 року до січня 2018 року на 58,9 % — до 9427 грн – факти, що однозначно вказують на ґрунтовну політику товариства з удосконалення системи трудових відносин, підвищення мотивації для залізничників та збереження кадрового потенціалу. Керівництво компанії спрямовує багато зусиль на те, щоб не лише зберегти кращі традиції профспілкових галузевих угод із захисту залізничників, а й покращувати їх», — розповів Желько Марчек.

Найбільше коштів у 2017 році було виділено на виплату щомісячної надбавки за вислугу років – майже 2,6 млрд грн, що становить 28,6% від загальної суми витрат та більше аналогічного показника 2016 року на 31,7%.

Доплати й надбавки працівникам галузі, які встановлені згідно з Переліком доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників підприємств і організацій залізничного транспорту (додаток № 1 до Галузевої угоди), склали 2,5 млрд грн, що в 2,1 разу більше аналогічних витрат у 2016 році.

Крім того, у 2017 році працівникам Товариства було надано:

—       матеріальної допомоги на оздоровлення — майже на 654 млн грн.;

—       на додаткові відпустки (у тому числі за вислугу років на залізничному транспорті; за роботу з важкими та шкідливими умовами праці; за особливий характер праці; за ненормований робочий день тривалістю до 7 календарних днів; інші додаткові відпустки, передбачені законодавством та колективними договорами) – майже 428 млн грн.

Також, минулого року на фінансування заходів з охорони праці (у тому числі на забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям й іншими засобами індивідуального захисту, а також мийними та знешкоджувальними засобами; на комплексні заходи, спрямовані на усунення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища та на приведення умов праці на робочих місцях у відповідність із вимогами санітарно-гігієнічних норм тощо) спрямовано майже 502 млн грн.

Разом із тим у 2017 році здійснено виплат одноразової матеріальної допомоги працівникам при звільненні вперше з роботи у зв’язку з виходом на пенсію в сумі 253,5 млн грн, а також надано фінансової допомоги пенсіонерам галузі понад 109 млн грн.

Фінансування інших соціальних пільг та гарантій збережено на рівні не нижче попереднього року.