ЦІТУ

Залізничники разом з ДСНС готуються до весняного водопілля

Залізничні новини 72 просмотр 29.03.2018, 08:28

29.03.2018 Залізничники разом з ДСНС готуються до весняного водопілля

Залізничники готуються до весняного водопілля, щоб забезпечити в цей період стабільний рух поїздів, уникнути підтоплень залізничної інфраструктури під час танення снігу та льодоходу, повені чи паводку. За попередньою домовленістю підрозділи залізниці разом із територіальними підрозділами управління ДСНС України та Державної спеціальної служби транспорту проведуть вибухові роботи з розділення льоду на об’єктах, де це необхідно. Під пильною увагою залізничників 441 об’єкт, де вода може перешкодити руху поїздів.

Для забезпечення стабільної та безпечної роботи залізничного транспорту та збереження інженерних споруд у період льодоходу та весняної повені діє спеціальне розпорядження керівництва щодо підготовки залізничних мостів, пішохідних переходів та трубопроводів до пропуску льодоходу та весняного паводка 2018 року. На сьогодні сформовано 52 протирозмивні поїзди зі щебнем, камінням та старими шпалами, що в разі потреби будуть залучені до ліквідації наслідків повені разом з особовим складом та іншою інженерною технікою. При пошкодженні залізничної інфраструктури будуть задіяні також відновлювальні поїзди.

Залізничники взяли на облік водоймища та ставки, розташовані на відстані до 10 км від колій, переповнення яких може спричинити розмив залізничного полотна. Залізничники визначили місця дислокації та створили запаси інертних матеріалів: щебню, бутового каменю.

На всіх регіональних філіях створені оперативні штаби, встановлено чергування працівників та керівництва, проводяться інструктажі та інші заходи щодо підготовки штучних споруд, земляного полотна та об’єктів водопостачання до весняної повені.

Крім того, проводяться заміри річкових гирл біля мостів, очищуються отвори малих мостів і водопропускних труб від снігу, а також від залишків деревини та сміття для запобігання можливим заторам під час танення снігу та льодоходу.

Після початку паводку залізничники розпочнуть спеціальні обходи та чергування на небезпечних ділянках колій, біля гребель, мостів і стічних труб.