ЦІТУ

Майже 1000 випадків розкрадання залізничного майна, які могли призвести до аварій зафіксовано у цьому році

Залізничні новини 95 просмотр 30.03.2018, 15:21

30.03.2018 Майже 1000 випадків розкрадання залізничного майна, які могли призвести до аварій зафіксовано у цьому році

З початку 2018 року зафіксовано 916 випадків незаконних втручань в роботу залізниці. Зокрема, це розкрадання елементів інфраструктури, деталей рухомого складу та вантажів. Такі дії зловмисників завдали не лише 7,4 млн грн збитків залізниці, а й ставили під загрозу життя пасажирів та залізничників.

 Зокрема, викрадення деталей на головних магістралях, де курсують вантажні та пасажирські поїзди, можуть призвести до аварій з тяжкими наслідками, техногенних та екологічних катастроф, а також загрожують населенню, яке проживає поруч із залізничними коліями. Так, 27 березня 2018 року в Тернопільській області саме через викрадення злодіями деталей верхньої будови колії зійшли з рейок два вагони приміського дизель-поїзда Гусятин – Чортків.

Для уникнення таких випадків лише оперативні групи Укрзалізниці провели 4 тис. рейдів та затримали 1238 злочинців. На жаль, більшість затриманих та переданих злодіїв до правоохоронних органів залишаються безкарними та знову повертаються до своїх злочинних діянь. Так, упродовж 2017 року та з початку 2018  року було повторно затримано 13 осіб.

Окрім цього, в березні поточного року залізничники провели наради з представниками Головних управлінь Національної поліції в Донецькій, Луганській, Харківській, Полтавській, Сумській та Дніпропетровській областях з метою організації боротьби зі злочинними посяганнями на вантажі та залізничну інфраструктуру. У результаті в Головному управлінні Національної поліції в Дніпропетровській області створено спеціальний відділ; на станціях Дніпро-Головний, Нижньодніпровськ-Вузол та Кривий Ріг – Головний діють лінійні відділення поліції, а в кожному територіальному відділені поліції призначено оперативних співробітників кримінальної поліції, які відповідають за даний напрямок роботи.

Врегулюванню ситуації, на думку фахівців, сприятиме посилення правового захисту стратегічної інфраструктури держави, визнання кримінальними протиправних посягань у сфері залізничного транспорту. З метою посилення відповідальності громадян за крадіжки та інші втручання в роботу залізниці мають бути вироблені та закріплені у законі норми  для покарань за злочин, що співвідносилися б із шкодою, що завдається залізниці та державі, а також із загрозами безпеці руху поїздів.

ПАТ «Укрзалізниця» разом з причетними міністерствами опрацьовує питання щодо можливості внесення змін до Кримінального кодексу України в частині посилення відповідальності за втручання в роботу залізничного транспорту, звернувши особливу увагу на діяльність пунктів прийому металобрухту для виявлення осіб, причетних до таких випадків, та притягнення їх до адміністративної та кримінальної відповідальності. Такі зміни в законодавстві захистять пасажирів та залізничників, сприятимуть підвищенню безпеки руху на залізниці, дозволять вживати більш ефективні заходи з профілактики правопорушень.