ЦІТУ

Укрзалізниця розглядає фінансовий лізинг як інструмент залучення інвестицій у сферу локомотивної тяги, — Євген Кравцов

Залізничні новини 57 просмотр 19.04.2018, 13:50

19.04.2018 Укрзалізниця розглядає фінансовий лізинг як інструмент залучення інвестицій у сферу локомотивної тяги, — Євген Кравцов

Укрзалізниця запропонувала ринку механізм фінансового лізингу як інструмент залучення приватних інвестицій в оновлення локомотивного парку. Про це заявив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час III Українського інфраструктурного форуму’18.

 

За словами Євгена Кравцова, Укрзалізниця готова брати приватний тяговий рухомий склад у лізинг та надавати його на затребувані та погоджені з клієнтами напрямки. «Фінансовий лізинг є м’яким механізмом залучення приватних інвестицій в оновлення локомотивної тяги. Він дозволить задовольняти потреби вантажовідправників у рухомому складі та зберегти позиції Укрзалізниці на ринку перевезень», – зазначив Євген Кравцов.

Також він зауважив, що до питання допуску приватної тяги до залізничної інфраструктури Укрзалізниці потрібно підійти виважено та ретельно його опрацювати. «Ми неодноразово обговорювали це питання, зокрема під час зустрічей з партнерами в Європейській бізнес асоціації. Наразі наші клієнти говорять про допуск приватної тяги як про точковий механім покращення ситуації з перевезеннями, але ніхто з них не прагне стати транспортним оператором національного масштабу та задовольняти не лише власні потреби у залізничних перевезеннях, але й держави. Адже крім пасажирських перевезень, наразі існує багато дотаційних соціально важливих сегментів у вантажних перевезеннях.  Необгрунтовані дії у цій сфері можуть призвести до транспортного колапсу і негативних наслідків», – резюмував очільник Укрзалізниці.