Завдяки закупівлям дизельного пального з використанням формульної ціни вже заощадили панад 118 млн грн, — Євген Кравцов

Залізничні новини 61 просмотр 4.05.2018, 13:04

04.05.2018 Завдяки закупівлям дизельного пального з використанням формульної ціни вже заощадили панад 118 млн грн, — Євген Кравцов

Станом на початок травня Укрзалізниця завдяки використанню формульної ціни заощадила понад 118,5 млн грн за виконаними поставками дизельного пального для потреб залізничної галузі. До кінця поточного року буде проведено ще чотири електронні торги по 10 тис. тонн кожний із застосуванням принципів формульної зміни ціни. У результаті чого Укрзалізниця планує повністю перейти на формульну закупівлю пального. Про це повідомив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 Раніше повідомлялося, що Укрзалізниця оголосила та провела 9 електронних торгів на придбання дизельного пального загальним обсягом 120 тис. тонн із застосуванням принципів формульної зміни ціни, яка надає можливість змінювати закупівельну ціну дизельного пального, враховуючи цінові котирування Platts.

Перші аукціони на закупівлю дизелю з використанням формули відбулися 30 січня цього року. Загалом було оголошено три тендери на закупівлю дизельного пального загальним обсягом 60 тисяч тонн. У двох аукціонах переможцем стало ТОВ «Анвітрейд», у третьому перемогу здобуло ТОВ «Август Пром». Ціни переможців склали 28500 — 28847 грн за тонну при ринковій ціні, відповідно до даних Консалтингового агентства «А-95» на рівні 28 890 грн.

На сьогоднішній день завершено виконання двох з трьох укладених контрактів. Завдяки використанню формульного перерахунку ціни в залежності від зміни показників Platts Укрзалізниця заощадила кошти під час зниження ринкових цін. Загальна економія за цими контрактами склала понад 118,5 млн грн.

Окрім вищевказаних договорів, Укрзалізниця 20 квітня цього року уклала ще 5 договорів по 10 тис. тонн кожен із застосуванням принципів формульної зміни ціни на загальну суму понад 1,4 млрд грн з компаніями ТОВ «Август Пром», ТОВ «Анвітрейд» та ПП «ОККО контракт».