ЦІТУ

На Одеській залізниці виявлені зловмисники, які намагалися викрасти 300 л дизелю

Залізничні новини 105 просмотр 7.05.2018, 10:32

07.05.2018 На Одеській залізниці виявлені зловмисники, які намагалися викрасти 300 л дизелю

Працівники департаменту безпеки ПАТ «Укрзалізниця» виявили та затримали залізничників, які розкрадали дизельне пальне. Ними виявилися черговий по локомотивному депо, машиніст і помічник машиніста тепловоза, які вночі в ході виконання маневрових робіт викрали 300 л дизельного пального (1 металева бочка об’ємом 200 л та 5 пластикових каністр об’ємом 20 л кожна) з метою подальшої реалізації стороннім особам.

 Це сталося 30 квітня під час проведення заходів щодо попередження розкрадання матеріальних цінностей у виробничому підрозділі «Локомотивне депо Помічна» регіональної філії «Одеська залізниця». Крадіжку дизельного пального зловмисники здійснювали за допомогою шлангу та електронасоса, підключеного до акумуляторних батарей тепловозу.

Затримання вищезазначених осіб попередило розкрадання дизпалива з іншого тепловоза приблизним об’ємом 300 л, про що свідчать виявлені 5 порожніх каністр об’ємом 20 л із відкритими кришками та встромленим у горловину металевої бочки об’ємом 200 л шлангом у автомобілі розкрадачів.

Затримані працівники разом із речовими доказами передані співробітникам Добровеличківського відділу поліції. У скоєному злочині зізналися та визнали свою вину. Машиніста та його помічника звільнено з роботи.

Також встановлено, що зазначені особи систематично вчиняли крадіжки дизпалива впродовж останніх двох років, залучаючи при цьому довірених осіб із числа місцевого населення, які заздалегідь перевіряли прилеглу територію місця зливу дизпалива. Кошти за реалізацію викраденого дизпалива ділили між собою.

За вказаним фактом відносно затриманих працівників локомотивного депо Помічна Національною поліцією зареєстроване кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.