ЦІТУ

Керівники Укрзалізниця та General Electric Transportation обговорили хід виконання угоди про будівництво локомотивів

Залізничні новини 89 просмотр 21.06.2018, 17:34

21.06.2018 Керівники Укрзалізниця та General Electric Transportation обговорили хід виконання угоди про будівництво локомотивів

Сьогодні, 21 червня 2018 року, в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов провів зустріч із президентом та генеральним директором General Electric Transportation Рафаелем Сантаною. Сторони обговорили низку актуальних питань співробітництва з оновлення та модернізації парку локомотивів для Укрзалізниці в рамках підписаної на початку цього року угоди про партнерство. Зокрема, Укрзалізниця та General Electric готуються до оголошення офіційного тендеру на сервісне обслуговування локомотивів у рамках угоди про співпрацю.

Під час зустрічі сторони обговорили подальші кроки співробітництва, а також домовилися інтенсифікувати роботу в цьому напрямку. Зокрема, йшлося про організацію та забезпечення технічного обслуговування локомотивів TE33A серії Evolution, які будуть поставлені Укрзалізниці в рамках угоди. Із цією метою Укрзалізниця та General Electric уже сьогодні готуються до оголошення офіційного тендера на сервісне обслуговування цих локомотивів. Також під час переговорів компанія General Electric представила опції щодо фінансування наступних фаз для успішної реалізації угоди про довгострокове співробітництво.

Окрім цього, сторони обговорили деталі запланованого вже на початок липня 2018 року візиту делегації ПАТ «Укрзалізниця» на чолі з Євгеном Кравцовим до США. Зокрема, у рамках візиту представники Укрзалізниці мають на меті відвідати завод у Пенсильванії, де зараз завершується складання першої партії локомотивів. Також у рамках візиту запланована зустріч із партнерами в центральному офісі General Electric у місті Чикаго та відвідання заводу, на якому збирають дизельні двигуни GE.

Нагадаємо, що з метою оновлення парку локомотивів у лютому 2018 року було підписано пакет важливих документів довгострокового партнерства з компанією General Electric. З них розпочався перший етап співробітництва з GE для оновлення та модернізації парку тепловозів Укрзалізниці. Зокрема, підписано рамкову угоду між Укрзалізницею та GE щодо 15-річного партнерства оновлення та модернізації рухомого тягового складу. У рамках підписаних угод Укрзалізниця планує у 2018 році отримати в лізинг 30 нових дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %.

5 червня 2018 року компанія GE Transportation і ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» підписали угоду про локалізацію виробництва 30 локомотивів TE33A серії Evolution. Передбачається, що перші тепловози Укрзалізниця отримає наприкінці 2018 року.