ЦІТУ

У 2018 році Укрзалізниця спрямує близько півмільярда гривень на охорону та покращення умов праці залізничників

Залізничні новини 88 просмотр 3.07.2018, 12:39

03.07.2018 У 2018 році Укрзалізниця спрямує близько півмільярда гривень на охорону та покращення умов праці залізничників

У цьому році Укрзалізниця на охорону та покращення умов праці залізничників передбачила 482 млн грн. Зазначені кошти, зокрема, спрямовуються на медогляд працівників, придбання засобів індивідуального захисту, покращення санітарно-побутових умов праці залізничників тощо.

 

Так, за 6 місяців поточного року лише в локомотивному господарстві витрати на заходи з охорони праці склали близько 40 млн грн. З них 50 % спрямовано на медичні огляди, 30 % – на придбання засобів індивідуального захисту, 16 % – на поліпшення стану санітарно-побутових приміщень і підвищення якості побутового обслуговування працівників на виробництві, 4 % – на заходи з попередження нещасних випадків.

В усіх підрозділах на роботах із шкідливими й небезпечними умовами праці, а також пов’язаними із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби.

Щоб попередити нещасні випадки (наїзд рухомого складу, падіння з висоти та ураження електрострумом), підприємство опікується придбанням необхідних для роботи діелектричних рукавичок та килимків, газоаналізаторів, протигазів, респіраторів. Виконуються роботи з підвищення ефективності роботи вентиляції; поліпшення освітлення; ремонту систем опалення.

З метою поліпшення стану санітарно-побутових приміщень регулярно проводяться косметичні, а за потреби – і капітальні ремонти. Кімнати відпочинку та прийому їжі оснащуються холодильниками, електроплитами, електрочайниками й засобами для прання та чищення спецодягу.

Керівники підрозділів і фахівці з охорони праці проводять атестацію робочих місць, навчання працівників під час прийому на роботу, інструктажі з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки в разі виникнення аварії. Залізничники, зайняті на роботах із підвищеною небезпекою, щороку проходять спеціальне навчання та перевірку знань нормативно-правових актів з охорони праці.

Галузь також забезпечує соціальний захист постраждалим від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання: зберігає місце роботи та середню заробітну плату на період відновлення працездатності, надає роботу відповідно до медичних рекомендацій, у разі необхідності проводить навчання та перекваліфікацію.