ЦІТУ

Керівництво Укрзалізниці продовжує соціальний діалог

Залізничні новини 61 просмотр 4.07.2018, 19:04

04.07.2018 Керівництво Укрзалізниці продовжує соціальний діалог

Член правління ПАТ «Укрзалізниця» Желько Марчек обговорив із представниками профспілок хід виконання протоколу за підсумками розширеної зустрічі представників Міністерства інфраструктури України, Конфедерації вільних профспілок України, Вільної профспілки залізничників України та Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України 30 травня 2018 року. Зокрема, питання соціально-економічних умов праці залізничників було обговорено з головою Вільної профспілки залізничників України Володимиром Козельським.

У ході діалогу Желько Марчек поінформував, що Укрзалізниця неухильно і послідовно виконує положення згаданого протоколу. Зокрема, організовано комісії з перевірки рухомого складу у локомотивних депо. Загалом у червні-липні буде перевірено технічний стан 305 локомотивів. За результатами оглядів виявлено технічні недоліки різного типу, і на більшості з них зауваження вже усунені.

Крім того, розпочато роботу над атестацією робочих місць локомотивних бригад за умовами праці. Член правління Желько Марчек, звернув увагу, що до роботи в комісіях, які проведуть атестації робочих місць локомотивних бригад, окрім представників регіональних відділів контролю за умовами праці, також запрошені представники всіх профспілок, у тому числі Вільної профспілки залізничників України.

Результати атестації будуть використані для розробки заходів щодо покращення умов праці й оздоровлення працівників та під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємства, а також обґрунтування пропозицій про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Про вирішення цього питання товариство у співпраці з народними депутатами та урядом клопотатиме перед Верховною Радою України, до чиєї компетенції це належить.

Окрім цього, Желько Марчек повідомив, що у 2018 році Укрзалізниця спрямує близько півмільярда гривень на охорону та покращення умов праці залізничників. Так, 482 млн грн. буде спрямовано, зокрема на медогляд працівників, придбання засобів індивідуального захисту, покращення санітарно-побутових умов праці залізничників тощо.

Ряд питань, що було порушено у ході зустрічі, перебувають за межами компетенції керівництва ПАТ «Укрзалізниця», про що було поінформовано присутніх, тому їх вирішення має бути розглянуто уповноваженими на це установами.