Повернення права машиністів на дострокову пенсію Укрзалізниця ініціюватиме за результатами атестації робочих місць

06.07.2018 (8 месяцев назад)

06.07.2018 Повернення права машиністів на дострокову пенсію Укрзалізниця ініціюватиме за результатами атестації робочих місць

За результатами позачергової атестації робочих місць локомотивних бригад за умовами праці, яка наразі триває в трьох регіональних філіях Укрзалізниці, фахівці товариства розроблять пакет документів щодо повернення локомотивним бригадам права дострокового виходу на пенсію. Ці пропозиції Укрзалізниця планує погодити з профспілками та надати на розгляд Міністерства інфраструктури України.


Таким чином Укрзалізниця виконує рішення протоколу, який 30 травня 2018 року в односторонньому порядку підписав міністр інфраструктури України Володимир Омелян за підсумками розширеної зустрічі представників Укрзалізниці та профспілкових організацій у Міністерстві інфраструктури України стосовно акції «Робота за інструкціями».

Окремі пункти документу стосувалися надання Укрзалізницею пропозицій щодо законодавчої ініціативи про внесення відповідних змін до законодавства України в частині можливості виходу на пенсію за вислугою років у 55 років. У зв’язку із цим Укрзалізниця проводить позачергову атестацію робочих місць локомотивних бригад. За результатами атестації робочих місць розглядатиметься питання внесення змін до списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими й важкими умовами праці, зайнятість у яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Позачергова атестація робочих місць за умовами праці наразі проводиться у визначених локомотивних депо регіональних філій, де технологічний процес, обладнання, сировина й матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників. Лабораторні та інструментальні дослідження шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища на робочих місцях локомотивних бригад фінансуватиме товариство. За їх результатами будуть оформлені відповідні документи.

Результати атестації будуть використані для розробки заходів щодо покращення умов праці й оздоровлення працівників, надання пільг і компенсацій за рахунок підприємства, а також обґрунтування пропозицій про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право дострокового виходу на пенсію за віком на пільгових умовах.

Нагадаємо, що низка професій залізничного транспорту втратили право дострокового виходу на пенсію внаслідок змін у законодавстві. У зв’язку із цим галузеві профспілки ініціюють відновлення професій «машиніст», «помічник машиніста» у списку професій, що мають право дострокового виходу на пенсію за віком на пільгових умовах.