ЦІТУ

У 2018 році залізничники капітально відремонтують металевий міст через річку Мокра Московка в Запорізькій області та ще півсотні інженерних споруд

Залізничні новини 48 просмотр 10.07.2018, 15:53

10.07.2018 У 2018 році залізничники капітально відремонтують металевий міст через річку Мокра Московка в Запорізькій області та ще півсотні інженерних споруд

У четвертому кварталі 2018 року регіональна філія «Придніпровська залізниця» планує провести роботи з капітального ремонту одноколійного металевого мосту через річку Мокра Московка на 188-ому кілометрі перегону Передаточна – Ростуща, що в Запорізькій області. Дефектні прогонові будови мосту будуть замінені на нові. А загалом до кінця цього року залізничники капітально відремонтують 52 інженерні споруди.

 «Одноколійний металевий залізничний міст через річку Мокра Московка був зведений ще 115 років тому і нині потребує капітального ремонту. Він дозволить забезпечити безпеку та зняти наявні на сьогодні обмеження швидкості руху та навантаження поїздів, що курсують цим мостом. Останні 30 років пасажирські поїзди на цій дільниці курсують з обмеженням швидкості руху 60 км/год, вантажні – 40 км/год», — повідомив директор регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Микола Кужавський.

За його словами, під час ремонтних робіт, загальна вартість яких складе близько 70 млн грн, будуть використані найсучасніші технології. Зокрема, на споруді передбачено замінити прогонові будови за допомогою двох кранів, кожен з яких спиратиметься на чотири металеві тимчасові опори.

Роботи заплановано провести в четвертому кварталі 2018 року, із закриттям руху поїздів під час довготривалого «вікна». Наразі Дніпровський мостобудівельний поїзд готується до «вікна»: завершуються роботи зі збирання другої прогонової будови, облаштовується майданчик для монтажу тимчасових інвентарних конструкцій.

Подібна технологія заміни прогонових будов двома кранами була успішно застосована у 2017 році на мосту через річку Південний Буг на 49 км дільниці Ладижин – Губник регіональної філії «Одеська залізниця».

З початку поточного року Укрзалізниця капітально відремонтувала 7 мостів, які за своїм технічним станом були дефектними. Загалом до кінця 2018 року заплановано відремонтувати 52 штучні споруди. Усі роботи виконуються виключно за кошти Укрзалізниці.

 Довідка

Наразі на балансі ПАТ «Укрзалізниця» перебуває 17 594 штучні споруди. Зокрема, регіональні філії експлуатують 7126 залізничних мостів та 251 пішохідний міст. До залізничної інфраструктури також належать 34 залізничні та 25 пішохідні тунелі.

На залізницях діє Галузева програма підвищення експлуатаційної надійності та довговічності інженерних споруд Укрзалізниці на 2011-2020 роки.