Укрзалізниця запропонувала бізнесу дати свої розрахунки базового тарифу на вантажні перевезення

26.07.2018 (7 месяцев назад)

26.07.2018 Укрзалізниця запропонувала бізнесу дати свої розрахунки базового тарифу на вантажні перевезення

Укрзалізниця продовжує системний діалог із бізнесом щодо побудови моделі тарифної політики в галузі. У рамках цього діалогу, головний перевізник країни запропонував бізнесу дати свої розрахунки базового тарифу на вантажні перевезення. Про це йшлося під час останньої зустрічі з представниками підприємств ГМК України, що відбулася в головному офісі Укрзалізниці в Києві.

«Наша мета – запровадити ефективну та якісну систему тарифоутворення на певну перспективу, хоча б на 3-5 років, яка буде максимально об’єктивною та не прив’язаною до поточної діяльності компанії», – пояснив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. «У питанні тарифної політики ми пропонуємо виходити з об’єктивних чинників, зокрема, базуватись на тих коштах, які необхідні для відновлення всієї залізничної інфраструктури впродовж усього терміну експлуатації тягового рухомого складу, колії, інших основних засобів», – зазначив керівник товариства.

У ході дискусії відзначалося, що всім учасникам перевізного процесу сьогодні варто враховувати історичну зношеність інфраструктури й тягового рухомого складу Укрзалізниці. Як наслідок, підкреслювали представники Укрзалізниці, лише собівартості перевезень сьогодні недостатньо, щоб будувати нову інфраструктуру та оновлювати парк тяги. Товариству необхідні кошти для відновлення основних засобів: тягового рухомого складу, залізничного полотна – впродовж усього терміну його нормативної експлуатації. Це саме те рішення, яке дозволить Укрзалізниці задовольняти потреби бізнесу в послугах з перевезення.

У свою чергу, виважені, обґрунтовані, а головне, стабільні правила гри на ринку перевезень дозволять вантажовласникам якісно планувати та організовувати свою роботу. Тому компаніям, у цьому випадку – представникам гірничо-металургійного комплексу, а також асоціації «Укрметалургпром», було запропоновано розрахувати й подати свій рівень тарифу, який, на їхню думку, дасть можливість Укрзалізниці нормально й безперебійно функціонувати хоча б у середньостроковій перспективі.

Коментуючи цей важливий крок у дискусії навколо тарифів на перевезення залізничним транспортом, Євген Кравцов зауважив: «Ми готові розглянути аргументацію учасників ринку, побачити їхні розрахунки, запропонувати свої цифри та оперативно виробити з бізнесом узгоджену позицію щодо тарифоутворення в галузі».