Вартість електрифікації Потоки – Золотнишине склала 204 млн грн, а загалом з початку року Укрзалізниця інвестувала в розвиток основних фондів майже 8,5 млрд грн, – Євген Кравцов

Залізничні новини 42 просмотр 6.09.2018, 13:08

Усі роботи з електрифікації дільниці Потоки – Золотнишине Укрзалізниця виконала за власні кошти. Їх вартість склала понад 204 млн грн. Загалом за 8 місяців 2018 року Укрзалізниця інвестувала майже 8,5 млрд грн у розвиток своїх основних фондів. Про це під час відкриття дільниці повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. 

 

За словами керівника Укрзалізниці, загалом з початку року компанія інвестувала в модернізацію інфраструктури, придбання та ремонт рухомого складу майже на 4 млрд грн більше, ніж отримала на спеціальний інвестиційний рахунок від останньої індексації тарифів. «Нагадаю, ми взяли перед ринком зобов’язання спрямовувати кошти від останньої індексації тарифів на 15 % на окремий рахунок. Свого зобов’язання дотримуємось неухильно, надходження здійснюються щодня, за наперед створеним алгоритмом. Видатки скеровуємо на оновлення вагонів та тягового рухомого складу для вантажного руху. І сьогодні на ці цілі вже спрямовано на 4 млрд грн більше, ніж одержано від минулорічної індексації», – пояснив Євген Кравцов.

Як повідомив керівник Укрзалізниці, з січня по липень поточного року Укрзалізниця спрямувала понад 500 млн грн на закупівлю рухомого складу, понад 2,2 млрд грн на придбання матеріалів для виготовлення, модернізації та капітального ремонту вантажних вагонів; майже 1,8 млрд грн на модернізацію, капітальний ремонт тягового рухомого складу; майже 2,8 млрд грн на матеріали верхньої будови колії та понад 1,1 млрд на закупівлю локомотивів GE.

У той же час, відзначив Євген Кравцов, зростання індексу цін виробників промислової продукції значно випереджає ціни на перевезення вантажів залізничним транспортом. «Індекс цін виробників промислової продукції за 7 місяців 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року продемонстрував ріст на 17,7 %, а за деякими видами продукції – до 40 %. Особливо стрімке зростання цін спостерігається на продукцію ГМК, вироблену в Україні для внутрішніх потреб. При тому, що аналогічний показник залізничних перевезень зріс лише на 13,6 %», – додав він.