АМКУ розблокував «формульні» тендери Укрзалізниці на закупівлю дизпалива

Залізничні новини 44 просмотр 18.09.2018, 11:14

П’ять тендерів на закупівлю 75 тис. тонн дизнального за формулою розблоковані. Колегія АМКУ 17 вересня відмовила скаржнику ТОВ «ДАЙДЖЕСТ ГРУП». Своїм рішенням АМКУ підтвердив, що сума забезпечення тендерної пропозиції, яку оскаржував ТОВ «ДАЙДЖЕСТ ГРУП», встановлена відповідно до закону, а саме вона не перевищує 3% від очікуваної вартості.

 

Укрзалізниця вдячна Антимонопольному комітету за швидкий та об’єктивний розгляд скарги. Учасники можуть подавати тендерні пропозиції до 20 вересня, у раніше обумовлені строки.

Варто звернути увагу, що ТОВ «Дайджест груп» вже друга компанія, що блокує ці 5 тендерів: раніше торги намагалося оскаржити ТОВ «Європейський Енергетичний Альянс», скаргу якого було залишено без розгляду.

Закупівля дизельного пального за формулою вже довела свою ефективність та отримала підтримку в контрагентів. Так, з середини лютого 2018 року Укрзалізниця законтрактувала вже 120 тис. тонн дизельного палива із формульним перерахунком його вартості. За цей період поставлено майже весь обсяг законтрактованого дизпального.

Тому для галузі надзвичайно важливо, що актуальні 5 тендерів розблоковані.

Слід зауважити, що негативною тенденцією стає те, що маловідомі компанії, без вагомих аргументів та підстав, через оскарження в АМКУ, і як доводить вказаний  випадок, неправомірно, блокують стратегічно важливі закупівлі, що значно затягує придбання необхідних для галузі матеріалів.