АрселорМіттал Кривий Ріг – компанія, що найдовше затримує вагони на під’їзних коліях та посилює дефіцит рухомого складу

Залізничні новини 52 просмотр 27.09.2018, 17:15

Понад 90 годин в середньому затримує вагони під навантажувальними операціями компанія АрселорМіттал Кривий Ріг відповідно до даних автоматизованих систем Укрзалізниці. У той час, коли в середньому користування вагонами на під’їзних коліях по Україні у 2018 році складає 43 години. Таке кричуще неефективне використання дефіцитного рухомого складу перешкоджає своєчасному наданню вагонів для перевезень вантажів інших клієнтів. У результаті Укрзалізниця втрачає можливість навантаження мільйонів тонн вантажів, що призводить до недоотримання доходів від перевезень.

В Укрзалізниці встановили, що АрселорМіттал Кривий Ріг користується вагонами в середньому 90,6 годин – це майже в 2 рази перевищує середній показник по Україні. Таке недбале поводження з рухомим складом призводить до втрати вантажних ресурсів у кількості більше 103 тисяч навантажених вагонів, що дозволило б навантажити додатково близько 7 млн тонн вантажів.

Крім цього, на під’їзних коліях АрселорМіттал Кривий Ріг фіксується один з найбільших рівнів пошкодження вагонів. Так, з початку 2018 року на меткомбінаті пошкодили 317 вагонів на суму майже 3 млн грн.

Таким чином, недосконалий, застарілий технологічний процес на підприємстві АрселорМіттал Кривий Ріг призводить до значних затримок вагонів на його під’їзних коліях, а також їх пошкодження, критично зменшує доступний парк вагонів на території України (як власності ПАТ «Укрзалізниця», так і інших власників), що посилює їх дефіцит.