Понад 3 тис. крадіжок вантажів та елементів інфраструктури залізничного транспорту зафіксовано з початку року

Залізничні новини 54 просмотр 22.10.2018, 12:45

Злочинні групи розбирають верхню будову колії, демонтують трансформаторні шафи, крадуть кабелі зв’язку. Так, 10 жовтня на перегоні Сухачівка – Діївка невідомі особи викрали 40 м кабелю, внаслідок чого було затримано 9 приміських поїздів та поїздів далекого сполучення. Цей злочин розслідують правоохоронці. Однак ситуація залишається складною, адже на перегоні Сухачівка – Діївка це вже шостий випадок упродовж жовтня.


Залізниця потерпає від розкрадання вантажів, деталей і вузлів вантажних вагонів, елементів верхньої будови колії, засобів сигналізації та зв’язку. Так, упродовж 9 місяців 2018 року підрозділами воєнізованої охорони ПАТ «Укрзалізниця» зафіксовано 3161 випадок крадіжок вантажів і майна публічного товариства на загальну суму майже 37 млн грн, що на 1300 випадків та на 2 млн грн менше, ніж за аналогічний період минулого року.

За цей час працівники воєнізованої охорони попередили та розкрили 1015 крадіжок вантажів та елементів інфраструктури залізничного транспорту на загальну суму понад 10 млн грн, що на 223 випадки та на 594,4 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. За скоєння вказаних правопорушень затримано та передано до правоохоронних органів 963 особи, що на 84 особи більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зловмисники викрадають найбільш доступні та металоємні деталі вагонів. Найчастіше це деталі гальмівного обладнання (головні та магістральні частини повітророзподільників, авторежими, затяжки горизонтальних важелів), кріпильні кришки буксових вузлів. Найімовірніше, вказане обладнання правопорушники продають приватним підприємствам, які мають власний вагонний парк, для подальшого їх використання, або здають на металобрухт.

Працівники залізничного транспорту постійно проводять роботу для профілактики крадіжок вантажів та майна залізничного транспорту, але лише власними силами подолати цю проблему не в змозі, оскільки вона має гострий соціальний характер. Фахівці вважають, що її можливо розв’язати тільки на державному рівні. Необхідні зміни до законодавства України щодо посилення кримінальної відповідальності за умисне пошкодження залізничної інфраструктури та рухомого складу. Зокрема, зважаючи на можливі трагічні наслідки від умисного розобладнання інфраструктури або рухомого складу, таке несанкціоноване втрачання в діяльність залізничного транспорту необхідно прирівняти до тероризму.