Завдяки дерегуляції вагонної складової тарифу збільшився парк вагонів, покращено їх технічний стан та завантажено роботою вагонобудівні заводи, – Євген Кравцов

28.11.2018 (3 месяца назад)

Завдяки дерегуляція вагонної складової тарифу зріс парк приватних та державних вагонів та завантажено роботою вагонобудівні заводи. Про це повідомив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов під час щорічного інфраструктурного дня комітету з логістики EBA.

«Цього року був закладений гарний фундамент для оновлення залізничного рухомого складу. Зокрема, українські заводи, без урахування підприємств Укрзалізниці, побудували майже 9 тисяч вагонів, і до кінця року ця кількість сягне 10 тисяч. Це найбільший показник за всю історію України. Також запроваджена реформа позитивно вплинула на технічний стан вантажних вагонів», – зазначив керівник Укрзалізниці.

Крім того, на власних заводах Укрзалізниця збудувала вже понад 3 тис. вагонів. До кінця року цей показник сягне 3,5 тис. вагонів.

За словами Євгена Кравцова, у кінці листопада – на початку грудня цього року Укрзалізниця проведе в системі «Прозорро.Продажі» перший аукціон з продажу послуг надання в користування вагонів компанії: «Для початку будемо випробовувати технологію на вагонах-рефрижераторах, критих вагонах, зерновозах та певних групах піввагонів. На сьогодні ми вже відкрили реєстрацію до системи, для нас є важливим залучити до аукціону найширше коло учасників ринку та запропонувати цей механізм ринку. Бачимо великий потенціал у такому механізмі», – зазначив він.

Також Євген Кравцов розповів про можливе зменшення тарифу вагонної складової: «Ми розглядаємо можливість перегляду вагонної складової для певних категорій у бік зменшення, там, де цього вимагає ринок та є перспективи його розвитку. Наприклад, відправлення організованих контейнерних поїздів», – резюмував Євген Кравцов.