ЦІТУ

Висока активність, значний попит та широке коло учасників – перші підсумки аукціонів з продажу послуг з використання вагонів власності Укрзалізниці, – Євген Кравцов

Залізничні новини 53 просмотр 27.12.2018, 15:44

27 грудня 2018 року стартували перші аукціони з продажу послуг з використання вагонів власності АТ «Укрзалізниця» на електронних майданчиках ProZorro.Продажі. Кількість компаній, які зареєструвалися для участі в аукціонах, ціна на послуги,  встановлена за результатами аукціонів, засвідчили, що ринок сприймає ці торги як ефективний, доступний, транспарентний механізм розподілу та визначення об’єктивної плати за користування вагонним парком Укрзалізниці. Про це за підсумками перших аукціонів у системі ProZorro.Продажі заявив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов.

Так, вже завершилися три аукціони з продажу послуг з використання піввагонів власності Укрзалізниці. Наприклад, при початковій вартості піввагона – 819 грн за добу користування, компанія-переможець запропонувала понад 1300 грн. Таким чином, плата за користування піввагоном Укрзалізниці за підсумками аукціону зросла більш ніж на 60%.

На перші аукціони було виставлено 2 типи найбільш затребуваних ринком вагонів — піввагони та зерновози. Загалом сьогодні проводяться 14 аукціонів на електронному майданчику ProZorro.Продажі з використання вантажних вагонів власності компанії: по 7 аукціонів щодо піввагонів та хопер-зерновозів, загалом по 50 вантажних вагонів двох типів.

Переможцям торгів буде надано три дні для здійснення навантаження у вагони, які виставлялися на аукціон. Крім того, для клієнтів не буде обмежено полігон навантаження.

«Досвід вже перших аукціонів, що відбулися 27 грудня, засвідчив актуальність та необхідність для наших клієнтів такого прозорого механізму розподілу вагонного парку компанії в ринкових умовах. До наступного аукціону, що відбудеться 3 січня, зробимо висновки щодо подальшої організації цієї роботи. Найважливіше – вперше компанія та клієнти спільно узяли дзеркальну відповідальність за терміни та якість перевезень. Це дозволить змінити ставлення до компанії споживачів послуг, а Укрзалізницю стимулюватиме ставати клієнтоорієнтованою ринковою компанією», — зазначив Євген Кравцов.

Наступні аукціони відбудуться 3 січня 2019 року. Загалом у найближчі місяці компанія планує виставляти на аукціони до 5% парку вантажних вагонів.