Оприлюднено проекти нормативно-правових актів щодо автоматичної індексації залізничних вантажних тарифів на рівні індексу цін виробників промислової продукції

Залізничні новини 20 просмотр 3.02.2019, 11:57

Міністерство інфраструктури України оприлюднило проекти постанови КМУ та наказу МІУ щодо запроваждення механізму щорічної автоматичної індексації вантажних тарифів на рівні індексу цін виробників промислової продукції.

Прийняття зазначених проектів нормативно-правових актів забезпечить Укрзалізниці можливість своєчасно, при підвищенні цін на складові елементи витрат (паливо, електроенергія, запасні частини, тощо), автоматично щорічно індексувати тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом та пов’язані з ними послуги на рівні індексу цін виробників промислової продукції.

«За результатами реалізації проектів нормативно-правових актів АТ «Укрзалізниця» отримає можливість покращити якість послуг з метою забезпечення виконання основного завдання Товариства – задоволення потреб держави, юридичних та фізичних осіб у безпечних та якісних залізничних перевезеннях», — йдеться у повідомлені Мініфраструктури.

З проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2009 р. № 1392» та проектом наказу Міністерства інфраструктури України «Про проведення щорічної автоматичної індексації тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги на рівні індексу цін виробників промислової продукції» можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, з ініціативою у 2019 році запровадити автоматичну індексацію тарифів на вантажні перевезення на рівень індексу цін виробників виступив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час прес-конференції, що 31 січня відбулася у Міністерстві інфраструктури.

Крім того, очільник компанії  запропонував встановити єдині тарифи для перевезень порожніх вагонів та впровадити поетапну систему зближення класів тарифів на перевезення вантажів та частково зменшити збитковість перевезень вантажів позакласної групи.