Регіональні потяги з’єднають Донецьку та Луганську області

Топ теми Переглядів: 2.03.2021, 13:19

Регіональні потяги з'єднають Донецьку та Луганську області

Модернізація інфраструктури залізниці позитивно позначиться на транспортному сполученні для жителів Донбасу.

Про це заявив заступник міністра фінансів України Олександр Кава в програмі "Официальный разговор" на телеканалі "Дом", передає Укрінформ.

Зокрема, на чотири години планують скоротити час у дорозі потягу Київ — Лисичанськ. Зараз мінімальний час поїздки становить 12 годин. Завдяки модернізації 41 км залізниці від станції "Сіверськ" до станції "Лисичанськ", час поїздки становитиме 8 годин 30 хвилин.

"Це особливо стосується Лисичанско-Сєвєродонецької агломерації. Ні для кого не секрет, що жителі Сєвєродонецька користуються вокзалом міста Лисичанська. Ну, немає залізничного вокзалу в Сєвєродонецьку. Хоча ці міста розділяє 1,5-2 км. Тому цього року планується навіть запустити тролейбусне сполучення з Сєвєродонецька до вокзалу Лисичанська", — повідомив Кава.

Окрім цього, модернізація ділянки Сіверськ — Лисичанськ дозволить запустити регіональні поїзди сполученням Лисичанськ — Краматорськ — Слов'янськ. Час у дорозі становитиме менше двох годин. Відтак Лисичансько-Сєвєродонецьку агломерацію в Луганській області з'єднають з північчю Донецької області.

Також планується опрацювати питання будівництва 30 км нової залізної дороги на півдні Донецької області між Кураховим і станцією Південнодонбаською.

"Це дозволить майже на 200 км скоротити маршрут, за яким їде поїзд з Маріуполя до Краматорська. Час в дорозі скоротиться до двох з половиною годин. І це покращить сполучення Маріуполя, в якому проживають понад 600 тис. осіб, з обласним центром Донецької області — Краматорськом, і всією агломерацією, в якій проживають пів мільйона людей", — розповів Кава.

Окрім того, жителі Донбасу зможуть подорожувати потягами Укрзалізниці в Житомирську область. Зараз Житомир не має залізничного сполучення практично з жодним із обласних центрів. За словами заступника міністра, проблема буде вирішена вже в цьому році завдяки електрифікації залізничної ділянки.

"Жителі цього міста, а це 300 тис. наших співвітчизників, для того, щоб поїхати в іншу частину країни, мають їхати або в Київ за 130 км, або в Бердичів, або в Коростень. А електрифікація залізниці "Житомир — Новоград-Волинський" дозволить через Житомир перенаправити 10 існуючих пасажирських поїздів, що забезпечить зв'язок Житомира з 19 обласними центрами України, зокрема з Лисичанськом і Краматорськом", — пояснив Кава.

Як повідомляв Укрінформ, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що поїзд Київ-Маріуполь скоротить час у дорозі на годину, відповідні зміни в розкладі АТ "Укрзалізниця" презентує у березні.