Фейкові ремонти на мільйони: СБУ спіймала на оборудці посадовців Укрзалізниці

Топ теми Переглядів: 16.03.2021, 10:00

Фейкові ремонти на мільйони: СБУ спіймала на оборудці посадовців Укрзалізниці

Служба безпеки України задокументувала фіктивне виконання ремонтних робіт для "Укрзалізниці" на мільйони гривень.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба СБУ.

"Служба безпеки України задокументувала протиправну схему розкрадання коштів АТ «Укрзалізниця» через фіктивне виконання ремонтних робіт дизельгенераторів. Стан такого обладнання важливий для забезпечення безпеки руху на об’єктах критичної інфраструктури", — йдеться у повідомленні.

Фейкові ремонти на мільйони: СБУ спіймала на оборудці посадовців Укрзалізниці

Оперативники спецслужби встановили, що зловмисники діяли за підтримки деяких керівників підрозділів АТ «Укрзалізниця». "Задокументовано, що, всупереч умовам договору, замість виконання капітальних ремонтних робіт існуючих на балансі дизельгенераторів, ділки закупили дешеве обладнання невідомого походження. Для приховування незаконної оборудки залізничники фальсифікували технічну, бухгалтерську та іншу документацію. Ініційовані СБУ у межах досудового розслідування експертизи підтвердили, що через оборудку АТ «Укрзалізниця» завдано збитки на майже 2 млн грн", — повідомили в СБУ.

Наразі повідомлено про підозру головному інженеру одного з підрозділів регіональної філії Південно-Західна залізниця АТ «Укрзалізниця» за ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Тривають процесуальні дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки.

Як повідомляв Укрінформ, СБУ на Чернігівщині заблокувала незаконний видобуток торфу на суму понад 19 млн грн.

Фото: СБУ