Слідча комісія Ради розцінює фінплан Укрзалізниці як нереальний – голова

Топ теми Переглядів: 9.04.2021, 15:36

Слідча комісія Ради розцінює фінплан Укрзалізниці як нереальний – голова

Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради з питань перевірки та оцінки стану АТ «Укрзалізниця» розцінює фінансовий план компанії на 2021 рік як нереальний до виконання, адже в ньому значно завищені доходи. 

Як передає Укрінформ, про це написала голова ТСК народний депутат Юлія Гришина у Фейсбуці.

"За попередньою оцінкою членів ТСК, дохід Укрзалізниці від вантажоперевезення на 2021 рік штучно завищений на 18,6% або на 13,4 млрд грн. Також штучно завищуються доходи від пасажирських перевезень на тлі їх падіння. Члени ТСК розцінюють фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік як фікцію, не реальну до виконання", — написала Гришина.

Вона додала, що комісія вирішила провести детальне розслідування діяльності наглядової ради та правління Укрзалізниці і за результатом розслідування доповісти Президенту, Прем’єр-міністру та міністру інфраструктури.

За словами Гришиної, ТСК також заслухала доповідь в.о. голови правління Укрзалізниці Івана Юрика стосовно причин аварії поїзда у Дніпропетровській області, що сталась 29 березня. Зокрема, Юрик поінформував нардепів про те, що службове розслідування за фактом інциденту ще триває, але вже зараз причиною вбачається людський фактор. Мова про бригаду, яка налаштовувала колії після температурного перепаду і з якихось причин не повідомила про необхідність зниження швидкості на цій ділянці. Гришина зазначила, що члени комісії також доручили правоохоронним органам надати правову оцінку діям усіх причетних до інциденту, включаючи керівництво регіональної філії.

"В кінці цього розслідування ми повинні побачити всю вертикаль винних і притягнутих до відповідальності осіб, а не демонстрацію крайнього з-поміж простих працівників із зарплатою п'ять тисяч гривень", — наголосила народний депутат.

Також під час засідання комісії розглядалось питання неготовності лікарень Укрзалізниці до прийому хворих на COVID-19. Як пояснив Юрик, управління внутрішньої безпеки до березня цього року блокувало проведення необхідних закупівель. Причини вже з'ясовують в рамках службового розслідування. Гришина зауважила, що у членів ТСК є питання не тільки до служби внутрішньої безпеки компанії, але й до ефективності роботи філії «Центр охорони здоров’я».

"Члени ТСК безумовно проконтролюють і обіцянку керівництва Укрзалізниці прискорити закупівлі, і службове розслідування з пошуку винних у зриві підготовки лікарень, але своєю чергою я запропонувала доручити також і правоохоронцям притягнути до відповідальності кожного, хто завадив це зробити вчасно, і кожного, хто відповідальний за ненадання нашим людям гарантованої медичної допомоги в цих лікарнях, при тому, що держава належним чином забезпечила їх фінансування", — зауважила Гришина.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів 31 березня затвердив консолідований фінансовий план АТ «Укрзалізниця» на 2021 рік, який передбачає дохід компанії у сумі 93 млрд грн, а прибуток – на рівні 3,6 млрд грн.

ТСК з питань перевірки та оцінки стану АТ "Українська залізниця" була утворена у Верховній Раді 27 січня 2021 року для неупередженої і прозорої перевірки та оцінки стану компанії, розслідування бездіяльності та порушень законодавства України органами управління цього підприємства, що призвело до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників. Також буде перевірено фахову відповідність членів правління та наглядової ради Укрзалізниці, долучених до процесів управління компанії, на підставі вимог законодавства.