Кравцов розповів про перспективи оновлення парку електровозів Укрзалізниці

31.01.2019 (2 недели назад)

Кравцов розповів про перспективи оновлення парку електровозів Укрзалізниці

Укрзалізниця цього року планує знайти партнера для оновлення парку електровозів.

Про це сказав у четвер на прес-конференції, присвяченій пріоритетним напрямкам роботи Мініфраструктури, голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ви знаєте, що торік Укрзалізниця успішно реалізувала першу програму з оновлення теплової тяги, придбавши нові вантажні тепловози ( виробництва General Electric — ред.). Ефективність їх роботи в показниках від 30 до 70 відсотків вища, ніж в старих локомотивів, які ще використовуються на залізниці. Це шалений результат роботи самої залізниці, і ми бачимо, що інвестиції було зроблено недарма. Тому цього року, крім того, що продовжуватимемо оновлення тепловозного парку, пріоритетом на 2019 рік є визначення партнера з оновлення електровозного парку для компанії", - сказав Кравцов.

Він зазначив, що, за прогнозами Укрзалізниці, у наступні 10 років потрібно буде оновити щонайменше 450-500 вантажних електровозів. Необхідні інвестиції для реалізації цього проекту орієнтовно оцінюються у 80 млрд грн.

"Це величезна кількість. І загальний обсяг інвестицій, який буде потрібно для цього, сягає 80 млрд грн. Тому рішення і процедура, яку ми маємо пройти цього року з визначення партнера для оновлення електровозного парку, буде ключовою для того, щоб бачити стратегію розвитку тягового елементу залізниці в наступні 10 років", - підкреслив Кравцов.

При цьому, за його словами, Укрзалізниця очікує, що рівень локалізації виробництва нових електровозів в Україні буде щонайменше 50% в процесі реалізації цього проекту.