В Укрзалізниці необхідно розділити функції управління та перевезення — думка

Топ теми 21 просмотр 14.02.2019, 13:00

В Укрзалізниці необхідно розділити функції управління та перевезення - думка

Фото

В акціонерному товаристві «Укрзалізниця» необхідно провести структурну реформу з розділенням функцій управління інфраструктурою та перевізну діяльність.

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк під час зустрічі із представниками Світового банку, повідомляє прес-служба міністерства.

В Укрзалізниці необхідно розділити функції управління та перевезення - думка

"До Верховної Ради вже внесено законопроект «Про залізничний транспорт України»(№9512 від 30.01.2019), розроблений спільно з Міністерством інфраструктури, який ми сподіваємось вже найближчим часом буде проголосовано. Для відкриття нових ринків ми маємо перш за все провести реформу ціноутворення відповідно до вимог Угоди про асоціацію. Наше першочергове завдання — сформувати прозору систему встановлення тарифів за користування інфраструктурою залізничного транспорту та запровадження однакових умов для всіх перевізників", — зауважив Лавренюк та додав, що питання реформування Укрзалізниці потребує комплексного системного підходу.

Заступник міністра також наголосив на необхідності проведенні структурної реформи АТ «Укрзалізниця» з розділенням функцій з управління інфраструктурою та перевізної діяльності, включаючи необхідність запровадження системи управління інфраструктурними активами.

Серед проектів, які були обговорені на зустрічі, особливу увагу було приділено — проекту розвитку високошвидкісного залізничного сполучення Одеса-Київ-Львів-ЄС, пілотному проекту з доступу приватних локомотивів на залізничні колії загального користування на малодіяльних лініях, організації нової моделі пасажирських перевезень залізницею та пілотним проектам з концесії вокзалів.

Представники Світового банку запропонували ідею співпраці Укрзалізниці із Ініціативою CoST задля забезпечення моніторингу прозорості закупок та публічного доступу до інформації щодо реалізації інфраструктурних залізничних проектів. Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію і вже найближчим часом буде розроблено план щодо її реалізації.

В Укрзалізниці необхідно розділити функції управління та перевезення - думка

CoST — добровільна ініціатива із секретаріатом у м. Лондоні (Велика Британія) призначена для забезпечення прозорості та підзвітності будівництва, яке здійснюється за рахунок публічних коштів. Ініціатива об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу з метою забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти; підвищення ефективності використання публічних коштів; зменшення неефективного управління під час будівництва та експлуатації інфраструктурних об’єктів та подолання корупції.

Фото: сайт Мінінфраструктури